ایرنا/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان اردبیل گفت: شهرهای اردبیل، مشگین‌شهر و پارس‌آباد بیشترین میزان بستری بیماران کرونایی را دارند.

شهرام حبیب زاده، رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان اردبیل از بستری بودن ۲۲۳ بیمار کرونایی در مراکز درمانی استان خبر داد و افزود: ۶۱ نفر از تعداد بیماران در بخش مراقبت‌های ویژه بستری بوده و یک نفر نیز در شبانه‌روز گذشته جان خود را بر اثر این بیماری از دست داده است.
وی با بیان اینکه شیب نزولی این بیماری در هفته‌های گذشته در استان شروع شده است، تصریح کرد: در هفته اخیر تعداد بستری افزایش یافته، ولی باز نسبت به پیک این بیماری که تعداد بستری حدود ۴۰۰ نفر بود، روند کاهش آغاز شده است.
حبیب‌زاده با اشاره به بازگشایی مدارس و حضور والدین در مدارس، خواستار توجه به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و حفظ وضعیت کنونی برای جلوگیری از بروز وضعیت قرمز در استان شد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل نیز در این جلسه گفت: با اینکه شیب نزولی کرونا در استان شروع شده، ولی اجرای پروتکل‌های بهداشتی ضروری بوده و نظارت‌ها در این خصوص در اماکن عمومی تشدید می‌شود.
بهروز ندایی افزود: با توجه به اینکه در روزهای آتی هوای استان سرد می‌شود، توجه به نکات بهداشتی برای پیشگیری از بروز دوباره وضعیت قرمز کرونا در استان دارای اهمیت است.
وی اظهار داشت: استان اردبیل در حال حاضر در وضعیت نارنجی قرار گرفته و باید با انجام مراقبت‌های لازم و اجرای نکات بهداشتی و فاصله‌گذاری در مدارس و اماکن عمومی وضعیت را به سفید برسانیم.
معاون استاندار اردبیل به بازگشایی مدارس و حضور دانش‌آموزان در کلاس درس اشاره کرد و از برنامه‌ریزی برای ارائه مطلوب دروس در مدت زمان اندک و به صورت کنترل شده خبر داد.
ندایی افزود: لازم است آموزش و پرورش نسبت به تدوین برنامه متناسب برای حضور دانش‌آموزان به بهره‌وری بالای آموزشی اقدام کند.


  

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اردبیل را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اردبیل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today