فارس/ معاون علوم پزشکی یاسوج گفت: در ادارات استان به صورت 92 درصدی رعایت پروتکل‌ها می‌شود اما در دو جا وضعیت خوبی نداریم.

محمدمهدی بانشی، معاون علوم پزشکی یاسوج از افت رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان خبر داد و اظهار کرد: از 87.2 درصد به 85.4 درصد رسیده‌ایم که بخشی از آن به دلیل بازگشایی مدارس است.
وی گفت: در ادارات استان به صورت 92 درصدی رعایت پروتکل‌ها می‌شود که 3 درصد نسبت به قبل رشد داشتیم و در حال حاضر 9 درصد از کشور جلوتریم.
معاون علوم پزشکی یاسوج بیان کرد: در پلیس به اضافه 10 به عدد 62.5 درصد هستیم که 4 درصد افت داشته‌ایم در دفاتر پیشخوان 77.5 درصد هستیم در اماکن متبرکه 91.5 درصد رعایت می‌شود اما همچنان مشکل ما در ایستگاه‌های مسافربری درون و برون شهری است.
بانشی افزود: در بانک‌ها 94 درصد رعایت می‌شود که در کشور 77 درصد است و در مطب‌ها هم با رشد 5 درصدی به 86 درصد رسیده‌ایم.
وی ادامه داد: در پاساژها از 54 به 60 درصد رسیده‌ایم و همچنین یک هزار و 430 مورد از فروشگاه‌های موادغذایی و اماکن را بازرسی کرده‌ایم.
معاون علوم پزشکی یاسوج با بیان این که 219 مورد بازدید از مدارس داشته‌ایم، اظهار کرد: در گندزدایی 60 درصد و در فاصله‌گذاری رعایت 52 درصدی داشته‌ایم.
بانشی گفت: رعایت ماسک زدن در بین دانش‌آموزان 82 درصد و در بین معلمان 92 درصد است و همچنین 100 درصد بوفه‌ها غیرفعال هستند اما متأسفانه خوداظهاری معلمان در سامانه 26 درصد بوده است.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کهگیلویه و بویراحمد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEHe2Udy6NymWhYoJA
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj.today