باشگاه خبرنگاران/ رئیس اداره محیط زیست مهاباد گفت: صیادان غیرمجاز که در رودخانه این شهرستان اقدام به صید ماهی به وسیله شوک الکتریکی کرده بودند، تحت پیگرد قانونی قرار گرفتند.

سخنور، رئیس اداره محیط زیست مهاباد ابراز کرد: با تماس مردمی مبنی بر اقدام چند صیاد برای صید ماهی به وسیله شوک الکتریکی در رودخانه روستای اصحاب، پیگیری این موضوع در دستور کار یگان حفاظت این اداره قرار گرفت.
سخنور با اشاره به اینکه یگان حفاظت محیط زیست این اداره به منطقه مذکور اعزام شدند تا با هماهنگی دهیار و اعضای شورای این روستا علت این فاجعه زیست محیطی را بررسی و بانیان احتمالی آن را شناسایی کنند، افزود: پس از بررسی‌های دقیق کارشناسی مشخص شد صیادان اقدام به برق زنی محدوده‌ای از آب رودخانه کردند تا ماهی صید کنند و پس از صید ماهی‌های درشت ماهی‌های کوچک‌تر را در محل رودخانه رها کرده اند.
وی ادامه داد: این روش یک نوع جنایت زیست محیطی محسوب می‌شود که در اثر آن، علاوه بر ماهی‌ها تمام جانوران آبزی موجود در آب نیز تلف می‌شوند.
رئیس اداره محیط زیست مهاباد تصریح کرد: عاملان این فاجعه زیست محیطی هنوز شناسایی نشده اند، اما تحقیقات برای شناسایی این سودجویان با همکاری نیروی انتظامی به منظور تحویل به مراجع قضایی همچنان ادامه دارد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان غربی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان غربی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAELz0XoXS28pvvtZPA
آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today