تسنیم/ مدیرکل راه و شهرسازی استان لرستان از ثبت‌ نام بیش از ۲۹ هزار نفر در طرح ملی مسکن در لرستان خبر داد و گفت: تاکنون ۱۳ هزار نفر واجد شرایط دریافت مسکن ملی هستند که از این تعداد برای ۶ هزار نفر پرونده تشکیل شده است.

رضا خالقی، مدیرکل راه و شهرسازی استان لرستان شامگاه یکشنبه در جلسه شورای مسکن در جمع خبرنگاران در رابطه با اجرای طرح اقدام ملی مسکن در استان اظهار داشت: این طرح در استان لرستان همزمان با سراسر کشور با ثبت نام بیش از 29 هزار نفر آغاز شده که از این تعداد بیش از 13 هزار نفر از طریق استعلام‌های سامانه واجد شرایط اولیه شده‌اند.
وی افزود: از تعداد 13 هزار نفر واجد شرایط اولیه دریافت مسکن ملی برای 11 هزار نفر پیامک ارسال شده که به دفاتر پیشخوان در شهرهای بالای 100 هزار نفر و دفاتر بنیاد مسکن در شهرهای با جمعیت کمتر از 100 هزار نفر جهت تشکیل پرونده مراجعه کنند.
مدیرکل راه و شهرسازی لرستان عنوان کرد: تاکنون برای شش هزار نفر تشکیل پرونده شده که از این تعداد 770 نفر تایید و افتتاح حساب کرده‌اند و همچنین  تا امروز 283 نفر پول آورده اولیه را واریز کرده‌اند.
وی با بیان اینکه ستاد اجرای فرمان امام راحل جهت ساخت مسکن ملی در شهرهای با جمعیت بیش از 100 هزار نفر ورود می‌کند بیان کرد: در جلساتی با ستاد اجرایی فرمان امام راحل در شهرهای خرم‌آباد، بروجرد و دورود بیش از دو هزار واحد توسط این ستاد ساخته می‌شود.
خالقی گفت: در بخشی از اراضی، سایت‌ها و شهرها، اراضی که ارزش زمین کمتر از یک سوم قیمت ساخت است زمین  به صورت 99 ساله در اختیار متقاضیان قرار داده می‌شود و در سایت‌هایی با قیمت بیش از ارزش زمین به صورت فروش اقساطی 10 ساله  زمین در اختیار متقاضیان قرار داده می‌شود که در استان لرستان تاکنون برای شش هزار نفر زمین تامین شده و تا پایان سال برای 11 هزار متقاضی زمین تهیه می‌شود.
وی با اشاره به جاماندگان طرح اقدام ملی مسکن خاطرنشان کرد: تا پایان شهریور مصوبه‌ای از شورای مسکن اخذ می‌شود کسانی که از دریافت پیامک  واریز وجه انجام ندهند و برای تشکیل پرونده مراجعه نکنند حذف  و ظرفیت‌های خالی به وزارت خانه اعلام و ثبت نام جاماندگان انجام می‌شود.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان لرستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر لرستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAER79gyRIBxjXujBsw
آخرین خبر لرستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/lorestan_today