باشگاه خبرنگاران/ استاندار هرمزگان گفت: واحد پژوهش و تحقیقات دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان موفق به ساخت کیت آزمایشگاهی شده که موارد ابتلا به کرونا و آنفلوآنزا را از هم تشخیص می‌دهد.

فریدون همتی، استاندار هرمزگان اظهار کرد: مراحل تائید نهایی کیت تشخیص کرونا که توسط واحد پژوهش و تحقیقات دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان ساخته شده از طریق انستیتو پاستور در حال پیگیری است.
وی افزود: این کیت موارد ابتلا به کرونا و آنفلوآنزا را از هم تشخیص می‌دهد و در صورت تائید نهایی کمک زیادی به شناسایی بیماران کرونایی خواهد کرد.
استاندار هرمزگان به وضعیت رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در مدارس استان نیز اشاره کرد و گفت: بر اساس گزارش‌های ارائه شده، میزان رعایت نکات بهداشتی در مدارس هرمزگان ۹۰ درصد است که این میزان باید به ۱۰۰ درصد برسد.
همتی با اشاره به اینکه آمار شیوع کرونا ارتباط مستقیم به رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی دارد، ادامه داد: شهروندان همچنان به صورت جدی دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند.
وی با بیان اینکه برگزاری مراسم ترحیم در یکی از شهرستان‌های استان هرمزگان طی روز‌های اخیر به کانون شیوع کرونا تبدیل شده است، بیان کرد: برگزاری مراسم‌ ترحیم و عروسی همچنان در استان ممنوع است.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان هرمزگان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر هرمزگان در تلگرام:
https://t.me/joinchat/AAAAAEMf_BpioJfkQL_L2A
آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today