ایرنا/ مدیرکل گمرک استان ایلام گفت: مرز بین المللی مهران( سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی) که پیش از این روزهای یکشنبه و چهارشنبه فعال بود با رایزنی هایی استاندار ایلام و موافقت مقامات عراقی به روال عادی(تمام روزهای کاری هفته) بازگشت.

روح الله غلامی، مدیرکل گمرک استان ایلام روز یکشنبه اظهار داشت: پیش از این با موافقت طرف عراقی، این مرز فعالیت خود را از دو روز در هفته به چهار روز افزایش داده بود که از این هفته فعالیت تجاری در این مرز در تمام روزهای هفته برای صادرات کالاها شاهد خواهیم بود.
وی افزود: به این ترتیب تجار و بازرگانان در تمام روزهای هفته می توانند مراودات تجاری خود با طرف عراقی را انجام دهند.
مدیرکل گمرک استان ایلام یادآور شد: در هر روز کاری تعداد ۲۵۰ دستگاه کامیون از طرف عراق برای انتقال کالاهای تجار به عراق وارد محوطه پایانه مرزی مهران می شوند.
به گفته وی اقلام خوراکی، مصنوعات پلاستیکی، شیشه جات، قطعات و محصولات خودرویی، فولاد، سرامیک، کاشی و مصالح ساختمانی از جمله موارد صادارتی تجار ایرانی از گمرک مهران به آنسوی مرز است.
پیش از این فعالیت تجاری مرز مهران به مدت حدود چهار ماه از زمان شیوع کرونا متوقف شد. 
شهر مرزی مهران در استان ایلام با حدود ۲۳۰ کیلومتر فاصله با بغداد نزدیک‌ترین شهر مرزی کشورمان به پایتخت عراق و عتبات عالیات این کشور است که امروز به کانون فعالیت‌های صادراتی و تردد زوار با کشور همسایه تبدیل شده است.
شهرستان مرزی مهران در ۸۵ کیلومتری جنوب غربی ایلام قرار دارد.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان ایلام را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر ایلام در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEJoYw5sb596nU7kpg
آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/ilamkhabar_today