پایگاه اطلاع رسانی تعزیرات حکومتی آذربایجان شرقی/ مدیرکل تعزیرات حکومتی استان آذربایجان شرقی از قطعی شدن جریمه ۲۳ میلیارد ریالی برای دو متهم پرونده قاچاق گردو خبر داد.

سیداحد یوزباشی، مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان شرقی گفت: مامورین اداره نظارت بر ترانزیت گمرک شهرستان جلفا با مشکوک شدن به تریلی ترانزیتی متعلق به یک شرکت حمل ونقل بین المللی پارک شده در خارج از محوطه گمرک، خودروی مذکور را بازرسی و مشخص شد این خودرو حامل سیمان و آجر است.
وی افزود: در بررسی ها مشخص شد بار این محموله طبق اسناد ترانزیتی ۱۷ تن گردو به ارزش ۷ میلیارد ریال بوده است که در شهرستان بناب تخلیه و به فروش رسیده است.
یوزباشی تصریح کرد: پرونده متشکله برای رسیدگی به شعبه ویژه تعزیرات حکومتی شهرستان مرند ارجاع و مدیرعامل شرکت و راننده خودرو به شعبه احضار و تفهیم اتهام شدند که در دفاعیات خود نتوانستند دلیل و مدرک محکمه پسندی برای این عمل خود ارائه کنند.
وی ادامه داد: شعبه پس از بررسی و احراز تخلف، متهم ردیف اول را به پرداخت 15میلیارد و 282 میلیون ریال به میزان دو برابر ارزش کالا که یک برابر آن از بابت قاچاق بودن کالا و یک برابر دیگر نیز به علت موجود نبودن کالای قاچاق شده، همچنین تعطیلی یک‌ساله شرکت متخلف و راننده خودرو را نیز به پرداخت 7 میلیارد و641 میلیون ریال برابر ارزش کالا و ضبط خودروی حامل کالا محکوم کرد که این رای در شعبه تجدیدنظر قطعی شده است.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان شرقی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان شرقی در تلگرام :
t.me/joinchat/AAAAAEKyqyHIYXfblD-xfQ

آخرین خبر آذربایجان شرقی در اینستاگرام :
instagram.com/EAzerbaijan_Today