ایسنا/ جانشین فرمانده انتظامی چهارمحال و بختیاری با اشاره به انهدام ۱۶ باند تهیه و توزیع موادمخدر در استان از ابتدای سال، گفت: در همین راستا ۱۵۵۴ قاچاقچی و توزیع‌کننده موادمخدر دستگیر شدند.

سرهنگ عبدالرضا قاضی‌زاده، جانشین فرمانده انتظامی چهارمحال و بختیاری ۲۲ شهریورماه در ستاد مبارزه با موادمخدر چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه از ابتدای سال‌جاری حدود یک تن و ۷۲۶ کیلوگرم و ۱۹۶ گرم انواع موادمخدر در استان کشف شده است، اظهار کرد: در همین راستا ۱۵۵۴ قاچاقچی و توزیع‌کننده موادمخدر دستگیر شدند.
جانشین فرمانده انتظامی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه از ابتدای سال‌جاری میزان کشفیات موادمخدر در محورهای مواصلاتی استان بیش از یک تن و ۶۲۵ کیلوگرم بوده است، افزود: ۱۶ باند تهیه و توزیع موادمخدر در این مدت در استان منهدم و تعداد ۶۹ دستگاه خودرو و ۳ دستگاه موتورسیکلت توقیف شد.
وی ادامه داد: همچنین در این مدت حدود ۲۶۷ خرده‌فروش و ۸۰ معتادمتجاهر نیز در چهارمحال و بختیاری دستگیر شده شده است.
قاضی‌زاده گفت: طبق برآوردهای صورت گرفته اکثر مصرف‌کنندگان موادمخدر در استان از موادمخدر سنتی استفاده می‌کنند و در مرحله بعد اقدام به مصرف موادصنعتی و نیمه‌صنعتی می‌کنند.
جانشین فرمانده انتظامی چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: در ۶ ماهه ابتدایی سال تعداد ۹۱۸ طرح در قالب پاکسازی نقاط آلوده، کنترل محورهای مواصلاتی، برخورد با خرده‌فروشان و توزیع‌کنندگان، طرح کشت غیرمجاز شاهدانه، کنترل مجرمین موادمخدر، ارتقای امنیت اجتماعی و ... در چهارمحال و بختیاری انجام شده است.
وی با بیان اینکه احداث آزمایشگاه موادمخدر برای تعیین میزان ناخالصی و نوع موادمخدر برای صدور رای توسط قضات ضروری است، تاکید کرد: تکمیل و بهره‌برداری از این آزمایشگاه نیازمند اعتبار است.
قاضی‌زاده در پایان عنوان کرد: در راستای تشدید مبارزه با خرده‌فروشان موادمخدر و به منظور اثرگذاری مبارزه با موادمخدر تعداد ۱۶ واحد مسکونی در چهارمحال و بختیاری پلمب شد.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان چهارمحال و بختیاری را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEPpS8kVmT0jtIi9HQ
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday