ایرنا/ معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان گفت: ۱۲ هزار راننده و شرکت‌دار ناوگان حمل و نقل عمومی استان به دلیل کاهش تقاضای سفر ناشی از شیوع کرونا متضرر شده‌اند.

میثم قدمی، معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان روز یکشنبه افزود: استقبال از شبکه حمل و نقل مسافربری عمومی به دلیل شیوع ویروس کرونا کاهش یافته و مسوولین باید مردم را به استفاده از این ناوگان ترغیب کنند چراکه با ادامه روند کنونی، خسارت به فعالان این بخش افزایش می یابد.
وی اظهار داشت: همچنین باتوجه به اینکه تعدادی از رانندگان و شرکت داران حوزه مسافربری استان نیز به کرونا مبتلا شدند و جان باختند دستگاه متولی امر سلامت باید توجه بیشتری به این حوزه داشته باشند و ماسک و الکل را به قیمت کارخانه در اختیار آنها قرار دهد.
معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان افزود: به دلیل ضرر کرونا به شرکت های مسافربری و کاهش توان مالی آنها، نمی توانیم تامین ماسک و الکل را برای مسافران اجباری کنیم.
قدمی اظهار داشت: پایانه های مسافربری مکان‌های پرخطری برای انتقال ویروس کرونا هستند بنابراین خدمات به مسافران بدون ماسک ارائه نمی‌شود و خودروها پس از هر سفر ضدعفونی می شوند.
وی گفت: رانندگان فعال ناوگان حمل و نقل عمومی ۶ میلیون تومان و شرکت داران این حوزه به ازای هر نفر نیروی کار بیمه شده، ۱۲ میلیون تومان تسهیلات خسارت کرونا دریافت می کنند.
وی تصریح کرد: دریافت این تسهیلات بدون ضامن بانکی است که با سه ماه تنفس و سود ۱۲ درصد در مدت  ۲۴ ماه بازپرداخت می شود.
تعداد ناوگان باری لرستان ۹ هزار و ۱۶ دستگاه و ناوگان مسافربری آن یکهزار و ۱۹۴ دستگاه است و ۹۳ شرکت حمل و نقل باری و ۸۸ شرکت حمل و نقل مسافری در استان فعال هستند.

 

 

 
 
  
  

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان لرستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر لرستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAER79gyRIBxjXujBsw
آخرین خبر لرستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/lorestan_today