ایرنا/ به گفته رئیس دادگستری شهرستان کوهبنان شواهد امر حکایت از این دارد که از آغاز سال جاری تاکنون وقوع سرقت در این شهرستان ۳۲ درصد نسبت به مدت مشابه در سال قبل کاهش یافته است.

محمد مهدی میرزایی عبدالیوسفی، رئیس دادگستری شهرستان کوهبنان با علام این مطلب به رسانه ها به اقدامات خوب پیشگیرانه از سوی دادگستری در جهت کاهش جرائم و آسیب های اجتماعی اشاره کرد و گفت: تلاش می کنیم تا از تمامی ظرفیت های قانونی برای کاهش مجازات های تعزیری استفاده کنیم و موجودی زندان ها را کاهش داده و استفاده از مجازات حبس را به غیر از موارد ضروری به حداقل برسانیم. 
وی ادامه داد: انجام کارهای فرهنگی یکی از اقدامات مهم در کاهش جرائم به شمار می رود که خوشبختانه این دادگستری با همکاری برخی از ادارات و نهادها کارهای فرهنگی خوبی را در سطح شهرستان انجام داده که مؤثر واقع شده است.
رئیس دادگستری شهرستان کوهبنان ادامه داد: اقدامات پیشگیرانه توسط پلیس شهرستان نیز به خوبی انجام می شود که یکی از علل کاهش سرقت عملکرد خوب و مفید پلیس بوده است.
میرزایی بر ایجاد شورای پیشگیری در دستگاه های اجرایی مطابق ماده ۱۵ قانون ارتقای سلامت اداری و ماده ۶ قانون پیشگیری از وقوع جرم تاکید کرد و گفت: بر این اساس می توان عوامل مؤثر در ارتکاب جرائم را شناسایی کرد.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP3fmE1Qukhr6SzjQ
آخرین خبر کرمان در اینستاگرام :
Instagram.com/kerman_akhbar