باشگاه خبرنگاران/ مدیرکل هواشناسی استان اردبیل گفت: شرایط جوی نسبتاً پایدار تا اواسط روز سه شنبه در اکثر نواحی استان همچنان تداوم خواهد یافت.

سیاوش محمدی، مدیرکل هواشناسی استان اردبیل در این رابطه اظهار کرد: بر اساس نقشه‌های هواشناسی شرایط جوی نسبتاً پایدار تا اواسط روز سه شنبه در اکثر نواحی استان اردبیل همچنان تداوم خواهد یافت.
او افزود: بر این اساس آسمان استان اردبیل در طی این مدت غالباً صاف تا قسمتی ابری، در پاره‌ای از مناطق توام با مه صبحگاهی و در ساعات بعدازظهر گاهی با وزش باد پیش بینی می‌شود.
مدیرکل هواشناسی استان اردبیل تصریح کرد: از عصر روز سه شنبه با توجه به تقویت پرفشار خزری، شرایط محلی و گذر امواج دامنه کوتاه تراز میانی جو، ضمن کاهش نسبی دمای هوا، جوی نسبتاً ناپایدار در غالب مناطق استان (بویژه شمال و نوار شرقی استان) حاکم خواهد شد.
محمدی بیان کرد: از اینرو در مناطق مذکور (بویژه طی روز‌های چهارشنبه و پنج شنبه آسمان غالباً نیمه ابری تا ابری همراه با وزش باد خزری (گاهی تند)، در برخی از ساعات مه آلود توام با بارش باران ریزه خواهد بود و در سایر نقاط آسمان کمی تا نیمه ابری همراه با وزش تند باد موقتی و رگبار پراکنده باران احتمال می‌رود.
او افزود: از صبح جمعه (۲۸ شهریور) میزان ناپایداری کاسته خواهد شد و پدیده شاخص طی ظهر روز جمعه با توجه به نفوذ زبانه‌های کم فشار بر روی دریای خزر وزش باد جنوبی (گرمیج) و افزایش محسوس دمای هوا بویژه در نواحی مرکزی و جنوبی استان اردبیل خواهد بود.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اردبیل را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اردبیل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today