ایرنا/ معاون امور فنی و زیربنایی شهردار بجنورد گفت: نخستین مسیر ویژه دوچرخه سواری استان در این شهر، بزودی وارد مرحله اجرایی می‌شود.

مهدی حمیدی، معاون امور فنی و زیربنایی شهردار بجنورد اظهار داشت: ۲ مسیر ویژه دوچرخه سواری در شهر بجنورد در شورای همتا به تصویب رسیده است که به زودی، وارد مرحله اجرایی می شود.
وی خاطرنشان کرد: شورای همتای استان، اجرای مسیر ویژه دوچرخه در بولوار مصلی و خیابان نادر را تایید کرده است.
معاون امور فنی و زیربنایی شهردار بجنورد افزود: امسال حدود ۵۰ میلیارد ریال برای اجرای مسیر دوچرخه در شهر بجنورد اختصاص داده شده است، البته از اعتبارات عمرانی هم می توان به اجرای پروژه مسیر دوچرخه اختصاص داد.
حمیدی با اشاره به ظرفیت های دوچرخه سواری در شهر بجنورد اظهار داشت: مردم این شهر، علاقه بسیار به دوچرخه سواری دارند، به طوری که بر اساس نتایج مطالعات، ۸۰ درصد از خانواده های این شهر دست کم یک دستگاه دوچرخه دارند.  
وی گفت: مطالبه به حق مردم، ما را بر آن داشت تا اجرای مسیرهای دوچرخه سواری در دستور کار باشد، در این زمینه، هشت مسیر در هسته مرکزی بجنورد در مجموع به طول ۲۸ کیلومتر، مورد مطالعه قرار گرفته است.  
معاون امور فنی و زیربنایی شهردار بجنورد افزود: رویکرد ما در اجرای مسیر دوچرخه، نه تعیین مسیر برای تفریحی بلکه در راستای مد حمل و نقل است، در این زمینه، درهسته مرکزی شهر در جاهایی که سفرها زیاد است، مطالعه در دستور کار قرار گرفت و ۲ مسیر شمالی ـ جنوبی و ۶ مسیر شمالی ـ جنوبی، به عنوان مسیر دوچرخه پیشنهاد شد.
حمیدی خاطرنشان کرد: شهر بجنورد، پتانسیل های خوبی برای رونق دوچرخه سواری دارد، آب و هوا خوب و سطح بدون شیب معابر و علاقه مردم سبب شده تا ذائقه به سمت دوچرخه سواری باشد.
وی گفت: بر اساس اظهار نظر کارشناسان، مسیر سه تا چهار کیلومتری، طول مطلوبی برای دوچرخه سواری است و بر اساس نتایج مطالعه جامع حمل و نقل و ترافیک بجنورد، میانگین سفرهای شهری بجنورد ۱.۷ کیلومتر است که مسافت مناسبی است. معاون امور فنی و زیربنایی شهردار بجنورد گفت: در اجرای مسیر دوچرخه، در برخی از معابر از فضای سواره رو و در جاهایی از پیاده رو، به مسیر دوچرخه اختصاص می یابد.
حمیدی با بیان اینکه در برخی از معابر، به ناچار، پارک حاشیه معابر حذف می شود افزود: شاید با حذف پارک حاشیه و یا اختصاص بخشی از فضای خیابان به مسیر دوچرخه سواری، تاحدی عرصه بر خودروها تنگ شود اما در دراز مدت، شهروندان از مزایای این طرح راضی خواهند شد.  
وی گفت: امید می رود تمام معابر پیشنهادی شهرداری، در شورای همتا مصوب شود تا با اجرایی شدن این مسیرها، بزرگ ترین اتفاقات شهری رقم بخورد.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان شمالی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان شمالی در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAERlAMiCloyBHW8y4g
آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today