تسنیم/ مدیرکل اداره راه و شهرسازی استان یزد با اشاره به اینکه فردا آخرین مهلت تکمیل مدارک برای دریافت وام ودیعه مسکن است گفت: تاکنون ۸۹۴ خانوار در استان یزد به بانک‌ها معرفی شدند و ۶۹ خانوار وام خود را دریافت کردند.

روز به روز به دنیای شگفت‌انگیزها نزدیک‌تر می‌شویم، روزگاری که مردم برای خرید مسکن وام می‌گرفتند و صاحب خانه می‌شدند گذشت، اکنون در شرایطی قرار گرفته‌ایم که مستاجر حتی برای پرداخت اجاره منزل مجبور است وام بگیرد. شیوع کرونا، بالا رفتن قیمت مسکن و اجاره‌ها سبب شد دولت تصمیم بگیرد برای کمک به جامعه وام ودیعه مسکن به مستاجران بدهد.
در روزگاری قرار داریم که به جای تحقق جهش تولید همه دست به دست هم دادند که رکورد جهش قیمت‌ها را ثبت کنند، تصور کنید همه چیز در حال گران شدن هست، قیمت‌ها رو به روز بالاتر می‌رود، سرپرست خانوار در شرایط کرونا چندان رونق بازاری ندارد و مجبور است نزدیک به 80 درصد از حقوق ماهیانه خود را صرف اجاره خانه کند.
سقف وام کمک ودیعه مسکن برای مستاجران تهرانی 50 میلیون تومان، شهر‌های بزرگ 30 میلیون تومان و شهر‌های کوچک 15 میلیون تومان تعیین شده، این وام به اسم مستأجر پرداخت شده اما به موجر داده می‌شود.
رضا یادگاری مدیرکل اداره راه و شهرسازی استان یزد اظهار داشت: تمام متقاضیان دریافت تسهیلات کمک ودیعه مسکن که ماه قبل به نسبت سال کد ملی به صورت پیامکی اقدام به ثبت درخواست کردند و واجد شرایط دریافت تسهیلات 15 میلیون تومانی شدند تا ساعت 24 روز دوشنبه 24 شهریورماه مهلت دارند با مراجعه به سامانه طرح اقدام ملی مسکن مدارک خود را تکمیل کنند.
یادگاری گفت: افراد واجد شرایط به بانک‌ها معرفی می‌شوند و می‌توانند برای دریافت تسهیلات به بانک‌های عامل مراجعه کنند.
وی افزود: در زمان مقرر برای درخواست وام ودیعه مسکن چهار هزار و 893 خانوار در استان یزد ثبت ‌نام کردند که سه هزار و 40 خانوار واجد دریافت تسهیلات تلقی شدند.
مدیرکل راه و شهرسازی استان یزد تصریح کرد: تاکنون 794 خانوار که متقاضی دریافت تسهیلات بودند مورد پذیرش قرار گرفته و به بانک‌های عامل معرفی شدند، همچنین 69 خانوار تسهیلات 15 میلیون تومانی خود را اخذ کردند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان یزد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر یزد در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEGzGLxClrDga39YQQ
آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today