فارس/ یکی از موضوعاتی که مورد انتقاد و گلایه شهروندان قرار داشته و با وجود صراحت قانونی مبنی بر ممنوعیت استفاده از خودروی دولتی اما متاسفانه مردم و خانواده ها هر روزه موارد متعددی از آن را شاهد هستند.

همواره استفاده شخصی از خودروهای دولتی که متعلق به بیت المال است، یکی از موضوعاتی است که مورد انتقاد و گلایه شهروندان قرار داشته و با وجود صراحت قانونی مبنی بر ممنوعیت این مهم اما متاسفانه مردم و خانواده ها تقریباً هر روزه موارد متعددی از آن را شاهد هستند.
از زمان به تصویب رسیدن و ابلاغ آیین‌نامه ۱۶ ماده‌ی چگونگی استفاده از خودروهای دولتی به تمامی دستگاه‌ها و ادارات (در سال ۸۶) به بعد که انتظار می‌رفت سوءاستفاده‌های شخصی از بیت‌المال پایان یابد، نه تنها این اتفاق نیفتاد بلکه به مرور زمان این تخلف آشکارتر از قبل شده است و این موضوع نحوه نظارت بر اجرای این آیین‌نامه را زیر سؤال برده است.
در ماده چهار این آیین نامه با صراحت کامل آمده است که تمامی خودروهای دستگاه‌های اجرایی به استثنای خودروهای اختصاصی، تشریفاتی و خدمت جزو خودروهای خدمت عمومی محسوب شده و استفاده از آنها تنها برای انجام امورات اداری مجاز است و در غیر ساعات اداری(با راننده یا بدون راننده) و بدون داشتن برگ مأموریت، مطلقاً ممنوع بوده و هرگونه استفاده از این خودروها خارج از قوانین مربوطه و مقررات این آیین نامه در حکم تصرف غیرمجاز اموال دولتی محسوب می شود و نحوه چگونگی برخورد با آنها نیز قید شده است اما اینکه چرا برخوردی صورت نمی گیرد و دلیل ملاحظات چیست سوالی است که از سوی مردم و خانواده ها مطرح است.
بی تردید همگان به خوبی می‌دانیم فساد همیشه بزرگ و کلان به مانند ۳ هزارمیلیارد و ۱۲ هزار میلیارد نیست که باید دستشان قطع شود بلکه گاهی از مسائل کوچک آغاز شده و سپس به معظل و مشکلی بزرگ تبدیل می شود که اگر بتوان روزنه‌های فساد را بست می توانیم از تحمیل هزینه های بیشتر به نظام جلوگیری نماییم.
اینکه چگونه مدیر و کارمندی به خود اجازه می دهد همراه خانواده  در شهر عبور و مرور نماید و خرید روزانه خود را انجام دهد و مردمی که برای گرفتن یارانه خود روزشماری می کنند باید خودرو دولتی را که متعلق به بیت المال را است را اینگونه مشاهده نمایند بدون از آنکه برخوردی با آنها صورت گیرد خود جای سوال است.
چگونه است در شرایطی که قیمت بنزین ۳ هزار تومان است و خودروهای دولتی نیز فاقد سهمیه هستند و باید از بنزین ۳ هزار تومانی استفاده نمایند آیا رواست یک مدیر دولتی یا کارمند دولت از جیب مردم بنزین ۳ هزار تومانی در خودرو دولتی بریزد و با آن خودرو به خانواده خود سرویس دهد؟

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کهگیلویه و بویراحمد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEHe2Udy6NymWhYoJA
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj.today