فارس/ رئیس مجمع نمایندگان خراسان شمالی از استقرار اورژانس هوایی در استان خبر داد و گفت: این تصمیم از سوی اورژانس کشور نهایی شده و طی روزهای آینده تصمیمات فنی این اقدام در خراسان شمالی اخذ می‌شود.

سید محمد پاکمهر، رئیس مجمع نمایندگان خراسان شمالی با اشاره به آخرین وضعیت استقرار اورژانس هوایی در خراسان شمالی اظهار کرد: ایجاد و استقرار اورژانس هوایی در خراسان شمالی مصوب و تأییدشده و طی روزهای آینده تصمیم‌گیری‌های نهایی این اتفاق مهم انجام می‌شود.
وی با تأکید بر موقعیت جغرافیایی خراسان شمالی تصریح کرد: مسیرهای طولانی و سخت گذر همراه باوجود دره‌ها و کوه‌های مختلف در بخش‌های متفاوت استان و عدم راه‌های دسترسی مناسب به مکان‌های وقوع حوادث احتمالی، ازجمله موارد مورد اهمیت برای استقرار هر چه سریع‌تر اورژانس هوایی در استان است.
رئیس مجمع نمایندگان خراسان شمالی ادامه داد: گذر بالغ‌بر 20 میلیون مسافر از خراسان شمالی طی مسیر گذرگاه قطب زیارتی مشهد و قطب سیاحتی شمال کشور، باعث شده تا حضور به‌موقع در صحنه‌های حوادث ترافیکی از سوی اورژانس هوایی در استان احساس شود.
پاکمهر عدم وجود بیمارستان در شهرستان رازو جرگلان و همچنین تفاوت وضعیت امکانات بهداشت و درمان در شهرستان‌های مختلف استان را مواردی مهم برای راه‌اندازی اورژانس هوایی در خراسان شمالی بیان کرد.
وی تصریح کرد: به گفته مسئولان اورژانس کشور، خراسان شمالی تنها استانی است که از این امکان در کشور تاکنون بهره‌مند نبوده و با ایجاد اورژانس هوایی در این استان شمال شرقی کشور، تمام استان‌ها از این امکان برخوردار می‌شوند.
نائب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از حضور معاون اورژانس کشور و همچنین مسئولین فنی و عملیاتی هواناجا در خراسان شمالی خبر داد و گفت: طی روزهای پایانی هفته جاری این مسئولان در سفری به خراسان شمالی و دیدار با مسئولان استانی، درباره محل استقرار، مسیرهای تحت پوشش، آشیانه و پدهای هلی‌کوپتر موردنیاز تصمیم‌گیری می‌شود.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان شمالی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان شمالی در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAERlAMiCloyBHW8y4g
آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today