ایرنا/ دبیر هیات ورزش بیماران خاص و پیوند اعضای استان زنجان گفت: ۲ کوهنورد پیوند عضو این استان با موفقیت به قله سبلان صعود کردند.

رقیه کامران، دبیر هیات ورزش بیماران خاص و پیوند اعضا استان زنجان اظهار کرد: نعمت بابایی پور و بهروز به‌آوری که از ورزشکاران پرتلاش و فعال این هیات در شهرستان ابهر هستند با صعود به این قله توانمندی خود را به منصه ظهور و بروز گذاشتند و نشان دادند که بیماران پیوند عضو نیز می توانند در عرصه ورزش موفق و سرآمد باشند.  
وی، ارتفاع این قله را چهار هزار و ۸۱۱ متر اعلام کرد و اظهار داشت: این ۲ ورزشکار ملی پوش در رشته‌های دوچرخه سواری و پتانگ (پرتاب گوی فلزی) نیز نشان طلای کشور را دارند که توانستند با صعود به قله سبلان، نشان دهند که داشتن عضو پیوندی،  محدودیت نیست.
کامران با بیان اینکه در زمان حاضر بابایی پور و به‌آوری، به ترتیب به عنوان دبیر هیات ورزش های بیماران خاص شهرستان ابهر و رییس کمیته دوچرخه سواری این هیات مشغول به فعالیت هستند، یادآور شد: ۱۶ شهریور ماه سال ۹۷ نیز ملیکا مبینی از ورزشکاران پیوند اعضا این استان توانست به قله ملاداغی ابهر به ارتفاع دو هزار و ۷۰۰ متری صعود کند.      
سبلان پس از دماوند و علمکوه، مرتفع ترین کوه ایران است که در ۴۰ کیلومتری جنوب غربی اردبیل و ۲۵ کیلومتری جنوب شرقی مشکین‌ شهر قرار دارد.  
 
  
  

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان زنجان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر زنجان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKRJMt23Y-gW3YJTQ
آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today