فارس/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت: در هفته اول و دوم شهریورماه میزان شیوع و تلفات ویروس کرونا در چهارمحال و بختیاری افزایش چشمگیری داشت که در میزان مرگ و میر در رده سوم کشوری و در میزان بروز رتبه هفتم را در کشور داریم.

مجید شیرانی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد صبح امروز در جلسه ستاد استانی مبارزه با ویروس کرونا گفت:  شیوع ویروس کرونا در دنیا همچنان سیر افزایشی دارد و در کشورهای مدیترانه شرقی، ایران در صدر شیوع این ویروس منحوس است.
رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی شهرکرد ادامه داد: در هفته اول و دوم شهریورماه میزان شیوع و تلفات ویروس کرونا در چهارمحال و بختیاری افزایش چشمگیری داشت که در میزان مرگ و میر در رده سوم کشوری و در میزان بروز رتبه هفتم را در کشور داریم.
وی با اشاره به وضعیت استان‌های همجوار از نظر شیوع ویروس کرونا تصریح کرد: در حال حاضر دیگر هیچ ابزار محدودیتی نداریم و مردم باید خود خطر این ویروس را درک و در رعایت موارد بهداشتی ذکر شده تلاش کنند.
شیرانی خاطرنشان کرد: کل موارد مثبت در چهارمحال و بختیاری تا کنون به  6 هزار و 715 نفر رسیده است و ما روزانه حدود 100 بیمار سرپایی مبتلا به کرونا را شناسایی می‌کنیم که آمار بالایی است و باید برای افزایش رعایت موارد بهداشتی توسط مردم به هر نحوی که می‌توانیم همت کنیم.
وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر بالاترین درصد گرفتاری به ویروس کرونا در شهرستان شهرکرد صورت گرفته و بعد از آن شهرستان‎‌های بن، بروجن و فارسان بیشترین میزان ابتلا را در هفته‌ اخیر داشته‌اند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد تاکید کرد: باید با بیمارانی که قرنطینه را رعایت نمی‌کنند و به راحتی در مجامع حاضر می‌شوند برخورد جدی صورت پذیرد.
وی با اشاره با اقامه نماز جمعه خاطرنشان کرد: طبق مصوبه ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا در شهرستان‌هایی که دارای وضعیت قرمز هستند نباید نماز جمعه برگزار شود که لازم است این موضوع نیز در استان تعیین تکلیف شود.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان چهارمحال و بختیاری را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEPpS8kVmT0jtIi9HQ
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday