فارس/ معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: این استان در آستانه موج جدیدی از اپیدمی و همه‌گیری بیماری کرونا در هفته‌های آینده قرار دارد.

ابراهیم قادری، معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان اظهار کرد: متاسفانه این استان در آستانه موج جدیدی از اپیدمی و همه‌گیری بیماری کرونا در هفته‌های آینده قرار دارد.
وی با بیان اینکه احتمال هجوم گسترده ویروس کرونا و قرمز شدن مجدد کردستان در شیوع کرونا وجود دارد، گفت: هفته گذشته شاهد افزایش موارد بستری در استان کردستان بودیم و به نظر می‌رسد فعالیت ویروس کرونا در این استان درحال افزایش است.
معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان اضافه کرد: این مسأله می‌تواند ناشی از افزایش مهمانی‌ها، مسافرت‌ها و کاهش استفاده از ماسک و رعایت نکردن فاصله فیزیکی و عدم رعایت اصول بهداشتی توسط افراد مبتلا و دارای علائم باشد.
قادری افزود: در صورتی که رعایت دستورات بهداشتی به صورت سریع در شهرستان‌ها افزایش نیابد، در هفته‌های آینده با مشکل جدی روبرو خواهیم بود. 
وی خاطرنشان کرد: افزایش گردش ویروس و فعالیت آن در آستانه پاییز بسیار خطرناک است و باید به‌ سرعت از گردش ویروس با رعایت اصول بهداشتی کاسته شود. 
معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان با تاکید براینکه افراد دارای علائم باید خود را مبتلا به کرونا فرض کنند، عنوان کرد: مردم ضمن استفاده از ماسک و شستن دست‌ها با آب و صابون، تماس خود با دیگر افراد را تا بهبودی کامل وضعیت به صفر برسانند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online