فارس/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: شمار فوتی‌های کرونا در کردستان به 450 نفر رسید.

فرزین رضاعی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان اظهار کرد: 22 بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس در 24 ساعت گذشته تا کنون در استان شناسایی شده است.
وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر 126 بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند.
رضاعی به آمار بستری شدگان به تفکیک شهرستان‌های استان اشاره کرد و گفت: 65 بیمار کرونایی در سنندج، 20 بیمار در سقز، 5 بیمار در مریوان، 11 بیمار در قروه، 8 بیمار در بیجار، 8 بیمار در کامیاران، 3 بیمار در دیواندره و 6 بیمار در بانه بستری هستند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان تصریح کرد: حال  31 بیمار مبتلا به کرونا در استان وخیم و در بخش ویژه (آی سی یو) بستری هستند.
وی از مرگ یک بیمار در 24 ساعت گذشته خبر داد و افزود: آمار فوت شدگان بر اثر بیماری کرونا در کردستان از ابتدا تا کنون 450 نفر بوده است.
به گفته رضاعی، از زمان شیوع این ویروس تا کنون 159 نفر در سنندج، 85 نفر در سقز، 39 نفر در قروه، 38 نفر در کامیاران، 33 نفر در بانه، 33 نفر در دیواندره، 27 نفر در بیجار، 26  نفر در مریوان و 10 نفر در دهگلان بر اثر ابتلا به این ویروس جان‌باختند که همه موارد به صورت بهداشتی و با رعایت دستورالعمل های مرتبط دفن شده‌اند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان خطاب به شهروندان اظهار کرد: همچنان روند فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شست‌وشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، اجرای اصول بهداشتی و قرنطینگی را تا قطع زنجیره این ویروس مهلک رعایت کنید در غیر این صورت افزایش تعداد زیاد مبتلایان و مرگ بر اثر کرونا در استان را شاهد خواهیم بود.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online