صدا و سیما/ چند روزی است که کمبود گاز مایع در اردبیل برخی از مصرف کنندگان را دچار مشکل کرده و قیمت آن هم بعضا تا چند برابر قیمت مصوب رسیده است.

سیفی، رئیس شرکت توزیع فرآورده های نفتی شهرستان اردبیل گفت: خانوارهای ساکن مناطق روستایی که از نعمت گاز طبیعی بهره مند نیستند به صورت اتوماتیک ماهانه 4 سیلندر 44 کیلوگرم سهمیه گاز مایع آنها شارژ می شود که با مراجعه به عاملین گاز مایع می توانند سهمیه خود را با نرخ مصوب دولتی تهیه نمایند.
وی هدف از اجرای طرح ساماندهی مصرف  گاز مایع را حذف مصرف کنندگان غیرمجاز از جمله خودروهای ال پی جی  که ناایمن و غیراستاندارد می باشند عنوان کرد.
صادقی رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل نیز گفت: واحدهای صنفی در صورت نیاز بیشتر از سهمیه گاز مایع، از طریق اتحادیه خودشان به سازمان صمت اطلاع دهند تا با هماهنگی که با شرکت ملی نفت داریم سهمیه گاز مایع آنها را افزایش دهیم.
وی افزود: مصرف کنندگان گاز مایع  و در صورت مشاهده گرانفروشی به سامانه 124 خبر دهند تا بازرسان ما که در سطح عرضه هستند رسیدگی کنند.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل بیان کرد: تا به حال نیز چندین مورد پرونده گرانفروشی گاز مایع تشکیل و به تعزیرات حکومتی ارجاع داده شده است.
توزیع گاز مایع از اول مردادماه جاری طبق مصوبه کشوری از طریق ثبت‌نام متقاضیان در سامانه اینترنتی با استفاده از ظرفیت و زیرساخت‌های بانکی صورت می‌گیرد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اردبیل را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اردبیل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today