ایرنا/ رئیس کل دادگستری استان بوشهر گفت: از سفر سال گذشته رئیس قوه قضائیه به این استان تاکنون با تلاش مجموعه اداره کل زندان‌ها و شورای حل اختلاف ۶ نفر از محکومان به قصاص بخشیده شدند.

علی جمادی، رئیس کل دادگستری استان بوشهر ابراز کرد: همچنین دو پرونده محکوم به قصاص دیگر به ترتیب با پنج و ۱۴ سال حبس برای گرفتن رضایت و بخشش اولای دم در دستور کار قرار دارد.
وی بیان کرد: اداره زندان‌ و زندان‌بان در نظام جمهوری اسلامی از مشاغل سخت است و به نوعی در بحث قضایی مهم‌تر از رسیدگی قضایی تلقی می‌شود.
جمادی اضافه کرد: در مجازات‌ها تنها مجازات زندان است که همیشه وجود داشته و خواهد داشت.
وی تاکید کرد: جرم نوعی ناهنجاری به شمار می‌رود که با برهم خوردن نظم به وقوع می‌پیوندد گرچه تلاش می‌شود که سیاهه جرائم کمتر شود؛ اما باز هم جرم وجود دارد و جامعه از پاک  نخواهد شد. 
جمادی با تاکید براینکه حبس موثرترین و در عین حال مهمترین مجازات در جامعه است، گفت: براساس بررسی‌های انجام شده با توجه به انجام اقدام‌های اصلاحی موثر سازمان زندان‌ها برگشت مجرمان به چرخه جرم در کمترین میزان خود بوده و در استان بوشهر این آمار بسیار پائین است.
وی ادامه داد: بیکاری، نداشتن حرفه خاص مهارتی از جمله مهمترین علت‌های وقوع جرم به شمار می‌رود و با توجه به برگزاری دوره‌های مهارتی در زندان‌ها و دادن گواهینامه‌های معتبر به زندانیان باعث شده امروز همین افراد به عنوان کارآفرین مطرح شوند.
رئیس کل دادگستری استان بوشهر گفت: در زمان حاضر در بوشهر و برازجان زندان وجود دارد و تلاش خوبی برای احداث زندان در گناوه نیز انجام شده‌است.
وی گفت: با توجه به اینکه هیچ زندان و بازداشتگاهی در جنوب استان بوشهر وجود ندارد برای روان سازی در رفت و آمد مردم انتظار می‌رود سازمان زندان‌ها در زمینه  برطرف کردن این کاستی اقدام کند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان بوشهر را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر بوشهر در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEHJKD2HnzcSyWPDmw
آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://ihttps://instagram.com/bushehr_tooday