ایرنا/ رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بوکان گفت: بر اثر سهل‌انگاری در روشن کردن آتش، سه هکتار از مراتع و مزارع این شهرستان طعمه حریق شد.

سیامک صدقی، رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بوکان ابراز کرد: عصر روز گذشته بیش از سه هکتار از مراتع  کوه "شاخه‌زرد" مابین روستاهای "درزیولی" و "قره براز " از توابع بخش مرکزی این شهرستان دچار آتش‌سوزی شد که با همکاری شوراها، دهیاران و اهالی این روستاها خاموش شد.
وی با اشاره به اینکه مهار آتش بیش از چهار  ساعت به‌طول انجامید، گفت: با وجود تلاش فراوان و همه‌جانبه مردم و اهالی روستا متاسفانه سه هکتار از مراتع و ارضی ملی روستای "درزیولی" در این حادثه طعمه حریق شده و خاکستر شد.
رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بوکان علت این آتش‌سوزی را عوامل انسانی عنوان کرد و گفت: تلاش برای شناسایی افراد دخیل در این حریق همچنان ادامه دارد.
صدقی اضافه کرد: به منظور مقابله با آتش‌سوزی‌های احتمالی، کارگروه مقابله با آتش‌سوزی در مراتع و منابع طبیعی این شهرستان تشکیل شده که در این کارگروه، بررسی عوامل و برنامه‌ریزی برای مقابله با این بحران در دستور کار قرار گرفته است.
وی در خصوص نقش دهیاران در مناطق روستایی، اظهار کرد: دهیاران به عنوان مسئول مدیریت بحران روستاها مهمترین نقش را در هماهنگی، اطلاع‌رسانی و بسیج مردمی در ساعات اولیه آتش‌سوزی برعهده دارند که تا پایان فصل گرما باید در این زمینه بسیار هوشیارانه عمل کرده و همواره آماده بود.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان غربی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان غربی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAELz0XoXS28pvvtZPA
آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today