صدا و سیما/ رئیس پلیس فتای استان مرکزی در خصوص کلاهبرداری با عنوان خدمات مشاوره ای اقتصادی و سبدگردانی در بورس هشدار داد.

سرهنگ احسان آنقی، رئیس پلیس فتای استان مرکزی گفت: صعود شاخص کل بورس از ابتدای سال جاری سبب شده تا افراد بیشتری روزانه برای دریافت کد بورسی به کارگزاری‌ها مراجعه کنند طی ماه‌های گذشته بسیاری از مردم وارد بازار سرمایه شده‌اند.
او افزود: پیچیدگی‌های بازار سرمایه و ضرورت برخورداری از اطلاعات، نوسانات شدید بازار سرمایه طی روزهای اخیر باعث شده افراد تازه ‌وارد در بورس دچار سردرگمی شوند؛ بنابراین افرادی تازه‌ وارد به بورس به‌ منظور دریافت خدمات مشاوره‌ای اقتصادی و مدیریت امور سهام خود در بورس به دنبال مشاوران اقتصادی و سبد گردان‌ها در فضای مجازی هستند.
رئیس پلیس فتای استان مرکزی گفت: افراد سودجو در فضای مجازی به‌ ویژه سایت‌های واسط و شبکه‌های اجتماعی با انتشار آگهی‌ها و تبلیغات با عنوان سبد گردانی و مشاور اقتصادی از سهامداران کم تجربه به شیوه های مختلف کلاه‌برداری می‌کنند.
سرهنگ آنقی به دارندگان کد بورسی به‌ ویژه تازه ‌واردهای بورسی توصیه کرد  درصورتی‌که دانش و تخصص کافی برای فعالیت در بازار سرمایه ندارند به کارشناسان و نهادهاى تخصصى و رسمى که دارای تأییدیه‌های مربوطه هستند مثل صندوق‌های سرمایه‌گذاری، سبدگردانهای معتبر و غیره مراجعه کنند و از واگذاری مدارک هویتی، اطلاعات شخصی، اطلاعات حساب کاربری خود به افراد دیگر در فضای مجازی اجتناب کنند.

 
 

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مرکزی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر استان مرکزی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEIBAERz9lL-KoaHAg
آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today