باشگاه خبرنگاران/ رئیس پلیس پیشگیری ناجای گیلان هشدار داد: تبلیغات فروش سیمکارت شاد شیوه جدید کلاهبرداران است.

سرهنگ فرهاد فلاح کریمی، رئیس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی استان گیلان گفت: سودجویان این بار به سراغ دانش‌آموزان و والدین آنها آمدند و با ارائه طرحی به اسم سیمکارت شاد سعی دارند تا از این گروه از افراد کلاهبرداری کنند.
او افزود: کلاهبرداران با حضور در جلوی مدارس و یا ارسال پیامک‌های تبلیغاتی و همچنین فعالیت در فضای مجازی سعی دارند تا به اهداف شوم خود دست پیدا کنند.
این مقام انتظامی با بیان اینکه این افراد به ۲ روش کلاهبرداری می‌کنند، اظهار داشت: در روش اول، کلاهبرداران از افراد می‌خواهند که اطلاعات محرمانه خود را برای آنها ارسال کنند و با این روش سعی در جمع‌آوری اطلاعات آنها دارند.
سرهنگ فلاح‌کریمی ادامه داد: در روش دوم، مجرمان با ارسال لینک‌هایی در فضای مجازی و درخواست اطلاعات کارت افراد برای تشخیص هویت، حساب بانکی مال‌باختگان را خالی می‌کنند.
او به شهروندان هشدار داد: فریب تبلیغات فروش سیمکارت شاد را نخورند، زیرا اگر قرار باشد سیمکارت دانش‌آموزی و خدمات رایگانی برای این گروه از جامعه ارائه داده شود از طریق پرتال رسمی اپراتور‌ها و یا وزارتخانه‌های مربوطه اعلام می‌شود و مردم به این پیام‌ها و لینک‌ها اعتمادی نکنند.
رئیس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی استان گیلان تصریح کرد: پلیس به دنبال شناسایی افراد سودجو است و با هر کسی که به هر طریقی این افراد را در رسیدن به اهداف شومشان کمک کند، برخورد خواهد کرد.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان گیلان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر گیلان در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEGgat6mmiJXlKYnLQ
آخرین خبر گیلان در اینستاگرام :
https://instagram.com/gilan_today