ایرنا/ رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت گچساران گفت: ۴۸۸ واحد صنفی متخلف امسال در راستای نظارت بر عملکرد و فعالیت های واحدهای صنفی عرضه‌کننده کالا و خدمات در این شهرستان شناسایی شد.

رضا شریفی، رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت گچساران اظهار کرد: تخلفات انجام شده به ارزش ۲ میلیارد و ۴۲۷ میلیون و ۵۲۹ هزار ریال برآورد شده که اقدامات قانونی مناسب برای برخورد با واحدهای صنفی متخلف صورت گرفته است.
وی بیان کرد: ۱۲ هزار و ۶۵۰ واحد صنفی در این شهرستان امسال مورد بازرسی قرار گرفت.
شریفی بیان کرد: درج نشدن قیمت، کم‌فروشی، گرانفروشی، عدم صدور فاکتور، تداخل صنفی و امتناع از عرضه کالا از جمله این تخلف ها بوده است.
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت گچساران ابراز کرد: تأمین به موقع کالاهای اساسی مورد نیاز مردم، قیمت گذاری کالاها و نظارت و بازرسی بر واحدهای صنفی از مهمترین وظایف ستاد تنظیم بازار است که در راستای جلوگیری از سوءاستفاده از شرایط کنونی این نظارت‌ها بیشتر و اصولی‌تر صورت گیرد.
وی افزود: امسال ۳۲۰ مورد گزارش مردمی از تخلفات اصناف این شهرستان از طریق مراجعه حضوری و ثبت در سامانه ۱۲۴ به این اداره رسید که تمام آنهادر کمترین زمان بررسی شد.
شریفی گفت: همچنین در این مدت ۴۱۲ واحد صنفی در راستای مقابله با ویروس کرونا بازرسی شد.
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت گچساران ادامه داد: از این تعداد واحد صنفی ۲۰۷ مورد به دلیل رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی پلمب شد.
وی افزود: طرح نظارت بر سیستم عرضه و تقاضا در بازار مرکز این شهرستان در طول سال بطور جدی و مستمر ادامه دارد.
فرماندار گچساران در این نشست گفت: قیمت کالا در بازار گچساران به طور مستمر رصد می شود در صورت هرگونه افزایش با متخلفان برخورد خواهد شد.
علی خوان پایه با بیان اینکه تعیین کننده قیمت در بازار، تقاضا و عرضه است گفت: قیمت کالا در بازار بهبهان نسبت به این شهرستان کمتر است که این خود جای نگرانی دارد.
وی بیان کرد: نرخ  لوازم ساختمانی و برقی در بهبهان ارزانتر از این شهرستان است، همین امر موجب کسادی بازار این شهرستان شده است.
فرماندار گچساران ادامه داد: افزایش نرخ کالاهای اساسی در این شهرستان مهمترین عامل کم رونقی در بازار گچساران است.
خوان پایه اظهار داشت: برای کنترل قیمت بازرسان صنعت و معدن، نظارت خود را بر بازار این شهرستان افزایش دهند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کهگیلویه و بویراحمد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEHe2Udy6NymWhYoJA
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj.today