ایرنا/ رئیس پلیس فتا کیش در خصوص افزایش میزان استفاده فرزندان و پایین آمدن سن استفاده کنندگان از فضای مجازی به والدین هشدار داد مراقبت بیشتری از فرزندان خود داشته باشند.

سرهنگ محمدرضا رضایی، رئیس پلیس فتا کیش اظهار داشت: با آغاز سال تحصیلی جدید که با ویروس منحوس کرونا همراه است، فرزندان به ناچار مجبور به استفاده از اینترنت برای فراگیری دروس خود هستند و این مهم تأثیر زیادی بر حفظ سلامتی فرزندان و دور ماندن آنها از بیماری شایع این روزها دارد ولی از سویی می‌تواند زمینه‌ساز بیماری‌های جسمی به دلیل استفاده زیاد از اینترنت و برخی مشکلات، جرایم و آسیب های دیگری شود که در دنیای مجازی روزبه‌روز در حال رشد و افزایش است.
وی افزود: اعتیاد اینترنتی، دسترسی دانش آموزان به محتوای های نامناسب سن آنها، خریدهای ناموفق اینترنتی و گرفتار شدن در دام کلاهبرداران سایبری نمونه‌ای از این آسیب‌ها است.
رضایی ضمن هشدار به والدین در خصوص استفاده فرزندانشان از فضای مجازی، تأکید کرد: بهترین راهکار برای جلوگیری از ایجاد مشکلات برای فرزندان در فضای مجازی بالا بردن سطح دانش و آگاهی‌های والدین در خصوص آسیب‌های این فضا است، ضمن اینکه اختصاص یک دستگاه هوشمند(گوشی، تبلت، رایانه) مشترک با سایر اعضای خانواده می‌تواند کارساز باشد.
وی با تأکید بر خدمات رسانی آنلاین پلیس فتا در حوزه‌های مختلف به ویژه دریافت مشاوره خاطرنشان کرد: کیشوندان می‌توانند با مراجعه به سایت پلیس فتا هر گونه مشاوره و راهنمایی را به صورت آنلاین دریافت کنند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان هرمزگان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر هرمزگان در تلگرام:
https://t.me/joinchat/AAAAAEMf_BpioJfkQL_L2A
آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today