ایرنا/ معاون پرورشی و تربیت‌بدنی آموزش و پرورش شیروان گفت: اینک ۲۱ درصد دانش‌آموزان این شهرستان به چاقی و یا اضافه وزن دچار هستند.

حسین اسلامی، معاون پرورشی و تربیت‌بدنی آموزش و پرورش شیروان اظهار داشت: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته برای پیشگیری از چاقی و کنترل وزن دانش آموزان و اجرای برنامه «کوچ»(کنترل وزن و چاقی) تا پایان سال تحصیلی جاری باید این شاخص به ۱۸ درصد کاهش یابد.
وی با توجه به همه گیری ویروس کرونا و ماندن دانش آموزان در خانه و استفاده از فضای مجازی که خود باعث عدم تحرک، تغذیه نامناسب و پرخوری شده است، گفت: این خود می تواند موجب افزایش وزن و چاقی دانش آموزان شود که قرار است شورای ورزشی برای مدیران در مدارس برگزار شده و با خریداری ترازو برای همه مدارس، قد و وزن دانش آموزان سنجیده شده و به آنان مشاوره تخصصی داده شود.
اسلامی با اشاره به اجرای طرح کنترل و پیشگیری از چاقی و اضافه وزن دانش آموزان افزود: امسال ۳۹۰ میلیون ریال تجهیزات ورزشی برای مدارس این شهرستان خریداری شده که اول مهرماه توزیع خواهد شد که عمدتا در اختیار مدارس مناطق کم برخوردار، قرار خواهد گرفت.
معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش شیروان گفت: اینک ۸۸ معلم تربیت بدنی در مدارس این شهرستان فعالیت دارند که فقط ۶ معلم در روستاها کمبود داریم که آن را نیز با استفاده از معلمان همان مقطع ابتدایی، جبران می کنیم.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان شمالی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان شمالی در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAERlAMiCloyBHW8y4g
آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today