باشگاه خبرنگاران/ رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت بشاگرد گفت: در شهرستان بشاگرد اکنون سه معدن فعال وجود دارد که ۶۰ نفر در این معادن مشغول به کار هستند.

علی زارعی، رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت بشاگرد اظهار کرد: سال گذشته ۷۰۰ تن کرومیت و ۳۰۰ تن منگنز از معادن شهرستان بشاگرد استخراج شد.
وی با اشاره به اینکه معادن فعال شهرستان بشاگرد شامل دو معدن منگنز و یک معدن کرومیت با ذخیره ۲۵ هزار تن مواد معدنی است، افزود: ۶۰ نفر در این معادن مشغول به کار هستند.
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت بشاگرد گفت: ۵ معدن دیگر نیز در شهرستان بشاگرد وجود دارد که به دلیل مشکلات حقوقی اکنون غیرفعال هستند.
زارعی با بیان اینکه ۱۴ پروانه اکتشاف در شهرستان بشاگرد صادر شده است، ادامه داد: ۴ معدن جدید شامل دو معدن منگنز و دو معدن کرومیت تا پایان امسال در شهرستان بشاگرد به بهره برداری می‌رسد.
وی بیان کرد: با بهره برداری از معادن جدید برای ۶۰ نفر به صورت مستقیم و ۴۰ نفر به صورت غیرمستقیم شغل ایجاد می‌شود.
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت بشاگرد از کشف یک پهنه معدنی به مساحت ۵ هزار و ۵۶۷ هکتار در شهرستان بشاگرد خبر داد و افزود: این پهنه معدنی از طریق مزایده به شرکت‌های سرمایه گذار بخش خصوصی واگذار خواهد شد.
زارعی گفت: برای رونق گرفتن معادن این شهرستان به کمک‌های ویژه دولت و وزارت صنعت، معدن و تجارت به ویژه در زمینه صدور مجوز‌ها نیاز داریم.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان هرمزگان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر هرمزگان در تلگرام:
https://t.me/joinchat/AAAAAEMf_BpioJfkQL_L2A
آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today