باشگاه خبرنگاران/ رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافرشهرداری یزد از پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به رانندگان تاکسی به منظور بهسازی تاکسی‌های فرسوده خبر داد.
 
محمد رضا شفیعی، رئیس سازمان حمل و نقل و مسافر شهرداری یزد گفت: با توجه به بررسی‌های به عمل آمده به دلیل ناتوانی مالی رانندگان برای نوسازی و تعویض تاکسی‌های فرسوده و نیز لزوم بهسازی تاکسی‌ها از نظر ظاهری، فنی و فضای داخلی خودرو، تلاش برای اعطای تسهیلات به این قشر در دستور کار قرار گرفت.
او افزود: بعد از برگزاری جلسات متعدد و بازدید از واحد‌های تولید قطعات داخلی خودرو و سرویس کار‌های مجاز و نیز رایزنی با یکی از بانک‌های قرض الحسنه توافق شد تا با صدور کارت اعتباری مخصوص به رانندگان تاکسی تا سقف ۲۰میلیون تومان، اعطای تسهیلات صورت گیرد.
شفیعی ادامه داد: از ابتدای سال جاری با افزایش شیوع کرونا و کاهش مسافران ناوگان تاکسی، پیگیری‌های لازم برای پرداخت تسهیلات به منظور بهبود وضعیت معیشتی رانندگان انجام شده و وام‌های ۶، ٢ و ۵ میلیون تومانی به رانندگان پرداخت شد.
رئیس سازمان حمل و و مسافر شهرداری یزد اظهار داشت: همچنین با اجرای طرح رایگان گاز سوز کردن خودرو‌های ناوگان تاکسی و بار درونشهری ٩٩ درصد ناوگان تاکسی شهر یزد به سیستم گاز سوز مجهز شد.
او افزود: برای خرید لاستیک نیز تلاش می‌شود، لاستیک یارانه‌ای با قیمت مناسب، در اختیار رانندگان تاکسی قرار گیرد.
شفیعی ادامه داد: به منظور حفظ سلامت رانندگان و مسافران و پیشگیری از خطرات احتمالی نیز با انعقاد قرارداد با موسسات بخش خصوصی زمینه مناسب برای بررسی سیستم گاز و کپسول خودرو‌های تاکسی بصورت سالیانه فراهم می‌شود.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان یزد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر یزد در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEGzGLxClrDga39YQQ
آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today