ایرنا/ طی هفته های اخیر کلاهبرداری از نوع امداد خودرویی در شهر تبریز رواج پیدا کرده است که بدون داشتن مجوزهای لازم از مردم اخاذی می کنند.

فاضل نادری، مدیرعامل سازمان مدیریت حمل و نقل بار درون شهری و حومه شهرداری تبریز با اعلام این خبر ضمن هشدار به شهروندان نسبت به کلاهبرداری توسط امداد خودروهای فاقد مجوز از این مجموعه، گفت: شهروندان برای دریافت اطلاعات، خدمات امدادی و یدک کش می‌توانند با مرکز ۱۱۸ تماس تلفنی برقرار کرده و از این طریق ضمن سالم‌سازی ارتباط بین امداد خواهان و امدادگران خودرو، حمایت قانونی نیز از شرکت‌های امداد خودروی مجاز صورت گیرد.
وی، تعامل بین شهروندان و سازمان مدیریت حمل و نقل شهرداری را موجب ایجاد محدودیت‌ برای فعالیت شرکت‌های غیر مجاز دانست که بدین طریق امکان و فرصت سواستفاده و کلاهبرداری از امدادخودروهای فاقد مجوزهای لازم به حداقل می رسد.
مدیرعامل سازمان مدیریت حمل و نقل بار درون شهری و حومه شهرداری تبریز با بیان اینکه تهیه کارت اشتراک امداد خودرو توسط شهروندان از شرکت هایی که دارای پروانه امداد خودرو و مجوز صدور کارت اشتراک دارند، اختیاری است، ابراز کرد: در صورت تهدید و فروش تحمیلی از سوی تماس‌گیرندگان، کلاهبرداری تلقی می شود.
نادری ادامه داد: طبق گزارش ارسالی از  اداره نظارت بر امور شرکت ها، طی روزهای اخیر تماس‌ های مشکوک تلفنی با مالکین خودروهای شخصی و عمومی تحت عنوان مرکز امداد خودرو و صدور کارت اشتراک یک ساله امداد خودرو(کارت طلایی) و ارائه خدمات تعمیر و یدک خودرو با تخفیف ویژه صورت گرفته است که متاسفانه برخی از این تماس ها توسط شرکت های بدون مجوز صورت می گیرد.
وی با اشاره به ضرورت توجه و آگاهی شهروندان در استفاده بهینه از امدادخواهان از خدمات امدادی به دست افراد مجاز در سطح شهر که از طریق معرفی سازمان مدیریت حمل ونقل بار شهرداری تبریز و دارای پروانه بهره برداری به اداره مخابرات تبریز اعلام شده است، گفت: مشخصات این شرکت های دارای مجوز در سامانه ۱۱۸ مخابرات تبریز ثبت شده و موارد قابل رهگیری است.
نادری گفت: هرگونه ارائه کارت اشتراک صادره و فروش توسط اشخاص حقیقی و حقوقی فعال در امدادخودرو و یدک کش های بدون مجوز از شهرداری تبریز و حومه ممنوع و غیر قانونی بوده و عوامل گشت و بازرسی سازمان حمل و نقل به همراه عوامل پلیس راهور شهرستان اجازه فعالیت خودروهای غیر مجاز امدادی و یدک کش در سطح شهر را نخواهند داد.
وی یادآور شد: در صورت مشاهده هر گونه موارد مشکوک و غیرقانونی، برخورد قانونی با متخلفان صورت می گیرد.

 

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان شرقی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان شرقی در تلگرام :
t.me/joinchat/AAAAAEKyqyHIYXfblD-xfQ

آخرین خبر آذربایجان شرقی در اینستاگرام :
instagram.com/EAzerbaijan_Today