باشگاه خبرنگاران/ معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و منابع انسانی آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: ۳۰۰ معلم با آزمون استخدامی در خراسان شمالی جذب می‌شوند.

قنبرعلی خوش آینه، معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و منابع انسانی آموزش و پرورش خراسان شمالی اظهار کرد: سهم استان از جذب نیروی معلم از طریق ماده ۲۸ و آزمون استخدامی، ۳۰۰ نفر است که ۲.۲ درصد از مجموع سهم استخدام در آموزش و پرورش را دارد.
وی افزود: بخش عمده‌ای از نیرو‌های جذب شده در این آزمون، در آموزش ابتدایی مشغول به کار می‌شوند و مابقی در سایر رشته ها، وارد مدارس خواهند شد.
معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و منابع انسانی آموزش و پرورش خراسان شمالی عنوان کرد: شمار نیرو‌های فرهنگی در خراسان شمالی معادل ۱.۴ درصد نیرو‌ها در سطح کشور است، اما در این آزمون ۲.۲ درصد از مجموع جذب نیرو مربوط به این استان است.
خوش آیینه با بیان اینکه پراکندگی روستاها، نیروبری را در مدارس این استان افزایش داده است گفت: خراسان شمالی در پراکندگی روستایی، رتبه سوم کشور را دارد.
وی با اشاره به کمبود نیروی معلم گفت: مشکل کمبود معلم با تدابیر اندیشه شده، حل شده است و کلاسی بدون معلم نیست.
معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و منابع انسانی آموزش و پرورش خراسان شمالی افزود: استفاده از توان نیرو‌های بازنشسته و اضافه کاری همکاران از جمله اقداماتی است که برای جبران کمبود معلم انجام شده است.
خوش آیینه گفت: امسال ۹۰۰ نفر از معلمان به بازنشستگی رسیده‌اند، اما نیمی از آنان خواستار ادامه همکاری شده و در کلاس‌های درس حضور دارند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان شمالی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان شمالی در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAERlAMiCloyBHW8y4g
آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today