ایرنا/ مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید عالی‌شهر استان بوشهر گفت: متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن این شهر جدید تا پایان شهریور ماه فرصت دارند نسبت به بارگذاری مدارک و آورده خود اقدام کنند، در غیر این صورت از طرح اقدام ملی حذف می‏‌‎شوند.

علی مقاتلی، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید عالی‌شهر استان بوشهر ابراز کرد: ظرفیت در نظر گرفته شده برای شهر جدید عالی‌شهر در مجموع ۲ هزار و ۲۵۰ واحد است که یک هزار و ۵۰۰ نفر در دو مرحله فراخوان طرح اقدام ملی مسکن نسبت به نام نویسی در طرح اقدام کردند.
وی بیان کرد: حدود یک هزار نفر نیز که به اشتباه شهر بوشهر را انتخاب کرده بودند فرایند نام نویسی آنها به سمت عالی‌شهر هدایت شد.
مقاتلی یادآور شد: از مجموع یک‎هزار و ۵۰۰ واحدی که متقاضیان برای تملک آنها نام نویسی کردند تاکنون تنها ۲۰۰ نفر افتتاح حساب داشته و از این مجموع نیز تنها ۶۵ نفر وجه خود را واریز کردند.
مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید عالی‌شهر استان بوشهر  اظهار کرد: با این حال اکنون ۳۹۴ واحد آماده آغاز عملیات اجرایی است که پروانه‌های آن نیز از سوی شهرداری صادر و قراردادها منعقد شده‌است.
وی افزود: از این شمار ۱۸۰ واحد به طرح مسکن اولی اختصاص یافته است.
مقاتلی ادامه داد: در زمان حاضر حدود سه برابر متقاضی موثر عملیات اجرایی طرح اقدام ملی در شهر جدید عالی‌شهر آغاز شده‌است که از این شمار ۹۶ واحد مرحله آرماتوربندی را انجام داده و بزودی آماده بتن ریزی خواهد شد.
مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید عالی‌شهر استان بوشهر اظهار کرد: بر اساس تفاهم نامه انجام شده توسط وزارتخانه راه و شهرسازی و آموزش و پرورش ۶۰۰ واحد از ۲ هزار و ۲۵۰ واحد طرح اقدام ملی مسکن سهمیه ویژه فرهنگیان تعریف شده‌است.
وی افزود: از این ۶۰۰ واحد سهمیه فرهنگیان حدود ۴۰۰ نفر نام نویسی کرده و اکنون در مرحله پالایش قرار دارند.
مقاتلی ابراز کرد: از نقاط بسیار مثبت طرح اقدام ملی مسکن این است که ابتدا افراد با توجه به واریز وجه انجام شده و به ترتیب زمان واریز طبقه بندی و انتخاب واحد آنها صورت می‌گیرد و افراد می‎‌توانند به صورت مستمر از سامانه روند پیشرفت فیزیکی واحد خود را دنبال کنند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان بوشهر را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر بوشهر در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEHJKD2HnzcSyWPDmw
آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://ihttps://instagram.com/bushehr_tooday