باشگاه خبرنگاران/ فرمانده انتظامی شهرستان ساوجبلاغ از شناسایی و انهدام باند سارقان منزل و کشف ۲۱ فقره سرقت در ساوجبلاغ خبر داد.
 
سرهنگ علی سلیمانی فرمانده انتظامی شهرستان ساوجبلاغ گفت: در پی وقوع چند فقره سرقت منزل در مناطق مختلف شهرستان ساوجبلاغ، بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس آگاهی قرار گرفت.
فرمانده انتظامی شهرستان ساوجبلاغ افزود: کارآگاهان در تحقیقات اولیه متوجه شدند، سارقان در گروه‌های ۳ و ۴ نفره در ساعات پایانی شب پس از اطمینان از نبودن صاحب خانه با روش‌های مختلف وارد منزل شده و اقدام به سرقت لوازم با ارزش مانند طلا ونقره، وجه نقد و لپ تاپ و سایر لوازم الکترونیک می‌کردند.
 سرهنگ سلیمانی گفت: در ادامه کارآگاهان با انجام تحقیقات میدانی از محل‌های وقوع سرقت و به کارگیری اقدامات پلیسی رد پای یکی از سارقان حرفه‌ای و سابقه دار سطح حوزه را در این پرونده یافته و پس از شناسایی مخفیگاه او با هماهنگی مقام قضایی در یک عملیات غافلگیرانه نامبرده را دستگیر و به پلیس آگاهی ساوجبلاغ منتقل کردند.
او افزود: متهم در ابتدا منکر انجام هرگونه سرقت بود، اما پس از مشاهده مستندات کارآگاهان، به ناچار لب به اعتراف گشوده و به ۲۱ فقره سرقت منزل با همکاری ۳ نفر از همدستانش در سطح شهرستان‌های ساوجبلاغ ونظرآباد اقرار کرد.
فرمانده انتظامی شهرستان ساوجبلاغ با بیان این که همدستان متهم نیز در چندین عملیات جداگانه دستگیر شدند، گفت: در بازرسی از مخفیگاه سارقان تعدادی دستگاه لپ تاپ و گوشی تلفن همراه، ساعت مچی و بدلیجات سرقتی کشف شد.
سرهنگ سلیمانی با اشاره به این که تلاش برای شناسایی مال باختگان این پرونده ادامه دارد، افزود: در تحقیقات تکمیلی ۵ نفر از مالخران که اقدام به خرید طلا و اموال مسروقه از سارقان کرده بودند شناسایی و دستگیر شدند.
او با بیان این که تحقیقات بر روی این پرونده ادامه دارد، گفت: شهروندان با رعایت نکات پیشگیری از سرقت، سارقان را در رسیدن به اهدافشان ناکام بگذارند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان البرز را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر البرز در تلگرام :
  https://t.me/joinchat/AAAAAD7vghTCfgcu5kChmg
آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday