الف/ یک متخصص بیماری‌های عفونی درباره احتمال همزمانی آنفلوانزا و کرونا توضیح داد و گفت: کودکان کمتر از هفت سال باید واکسن آنفلوانزا تزریق کنند.

شروین شکوهی، متخصص بیماری‌های عفونی، درباره علائم کودکان با جهش های مختلف ویروس کرونا  اظهار کرد: کودکان نسبت به بزرگسالان بیشتر بی علامت هستند و چنانچه ناقلان خطرناکی محسوب می‌شوند به دلیل این است که نمی‌دانند به کرونا مبتلا شده اند تا بتوانند خودشان را از دیگران دور نگه دارند.
وی افزود: یک درصدی از کودکان هم به دلیل نداشتن علامت برخی افراد به کرونا مبتلا می‌شوند، باید توجه داشت زمانی که تعداد مبتلایان زیاد شود، تعداد کودکان مبتلا هم بیشتر خواهد شد.
یک متخصص بیماری‌های عفونی گفت: با شروع فصل پاییز و شیوع بیماری آنفلوآنزا وضعیت خطرناک تر خواهد شد زیرا نمی دانیم زمانی که ویروس ناشناخته کرونا با آنفلوانزا همراه شود، چه شرایطی را ایجاد خواهد کرد. به همین دلیل در حال حاضر افراد دارای بیماری های خاص به خصوص کسانی که احتمال مبتلا شدن آن ها به بیماری آنفلوآنزا زیاد است باید واکسن آن را به موقع بزنند.
شکوهی افزود: کودکان کمتر از هفت سال(۶ ماهه تا ۷ سال) گروه پرخطر محسوب می‌شوند و باید واکسن بزنند.
وی با اشاره به خستگی کادر درمان، اظهار کرد: بسیاری از پزشکان نیاز دارند که مدتی استراحت و نفس تازه کنند تا بتوانند با انرژی بیشتری برای روز‌های آتی خودشان را آماده کنند، چنانچه تعداد بیماران همین طور افزایش پیدا کند حتما کادر درمان فرسوده خواهند شد، همچنین احتمال استهلاک و خرابی دستگاه ها هم وجود دارد و ممکن است زمان کافی برای برای ترمیم و تولید دستگاه‌ها وجود نداشته باشد و ما شاهد از دست رفتن عزیزانمان باشیم.