ایرنا/ مدیرمرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی چهارمحال و بختیاری با اشاره به ماموریت های این بخش گفت: پایگاه‌های اورژانس شهری، روستایی و جاده‌ای استان با کمبود ۳۰۰ تکنسین مواجه است.

محمد حیدری، مدیرمرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی چهارمحال و بختیاری روز دوشنبه افزود: استاندارد نیرو و تکنسین در هر پایگاه اورژانس ۹.۲ نفر است که متوسط نیروی تکنسین در پایگاه‌های اورژانس استان پنج نفر است.
به گفته وی، نیاز به نیرو در پایگاه‌های اورژانس، هم‌اکنون از طریق افزایش شیفیت و اضافه کاری و همچنین استفاده از ظرفیت تکنسین‌های بیمارستانی تامین می‌شود.
وی، با اشاره به اینکه هفت پایگاه جدید آماده بهره‌برداری است، افزود: با فعال شدن این پایگاه‌ها کمبود نیرو در پایگاه‌ها افزایش پیدا می‌کند.
به گفته وی، در استان ۵۱ پایگاه اورژانس فعال است که از این تعداد  ۱۸ پایگاه شهری و ۳۲ پایگاه جاده‌ای است که ۳۵۰ تکنسین دراین پایگاه‌های فعالیت دارند.
وی اظهار داشت: در استان ۸۱ دستگاه آمبولانس، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس و یک باب بیمارستان صحرایی با ظرفیت ۳۶ تخت بیمارستانی فعال است که توسعه تجهیزات خودرویی به خصوص خودروهای کمک‌دار برای مناطق سخت‌گذر در استان یک اولویت است.
حیدری، با اشاره به اینکه از ابتدای سالجاری تاکنون ۱۲۰ هزار تماس با مرکز مدیریت اورژانس استان برقرار شده است، گفت: از این تعداد ۱۳ هزار تماس مزاحمت تلفنی و ۱۰ درصد تماس‌ها نیز  مشاوره بوده است.
وی اظهار داشت: در  سالجاری ۱۳ هزار ماموریت توسط تکنسین‌های اورژانس استان انجام شده است که چهار هزار ماموریت در خصوص بیماری قلبی و عروقی و چهار هزار و ۵۰۰ تماس تصادفی بوده است.
به گفته وی، در این مدت ۵۸ مورد تماس در خصوص مسمومیت با مونوکسیدکربن، ۱۷ زایمان در آمبولانس و ۱۵ مورد غرق شدگی بوده است.
حیدری اظهار داشت: در این مدت یکهزار ماموریت کرونایی در استان انجام شده و در هر شهرستان برای جابه‌جایی بیماران کرونایی از مراکز درمانی به بیمارستان و یا بین بیمارستانی یک آمبولانس اختصاص داده شده است.
۲۶ شهریورماه سالروز تاسیس اورژانس ۱۱۵ است.
چهارمحال و بختیاری دارای ۱۰ شهرستان با جمعیتی افزون بر ۹۷۹ هزار نفر است.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان چهارمحال و بختیاری را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEPpS8kVmT0jtIi9HQ
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday