ایرنا/ رییس عملیات پلیس راهنمایی و رانندگی همدان با اعلام خبر برخورد کامیون با عابر پیاده در همدان، گفت: ۵۰ درصد سوانح منجر به فوت و ۳۰ درصد سوانح منجر به جرح معابر درون شهری این استان مربوط به عابران پیاده است.

سیدجواد حسینی، رییس عملیات پلیس راهنمایی و رانندگی همدان اظهار کرد: ساعت حوالی ۹ صبح امروز یک دستگاه کامیون بنز ۱۰ تن با عابر پیاده در بلوار آیت الله نجفی شهر همدان برخورد کرد که این سانحه منجر به مرگ عابر ۷۵ ساله شد.
وی بیان کرد: با توجه به بالا بودن میزان تردد موتورسوار و عابر در معابر درون شهری در صورت تردد با سرعت غیرمجاز و بروز سانحه احتمال مرگ سانحه دیدگان یا قطع عضو آنها بیشتر می‌شود.
وی افزود: برخی مواقع شاهد گلایه‌مندی مردم از فراوانی سرعتکاه‌های موجود در سطح شهر هستیم در حالیکه نصب و ایجاد سرعتکاه یکی از ابزارهای پلیس برای کنترل سرعت غیر مجاز است.
حسینی بیان کرد: بر اساس بررسی‌های صورت گرفته ایجاد موانع فیزیکی از جمله سرعتکاه در سطح شهر در کاهش سوانح ناشی از سرعت غیر مجاز تاثیر مثبت داشته است.
وی گفت: پلیس با شناسایی معابری که در طول سال میزان فوتی آنها به بیش از پنج نفر می‌رسد نسبت به رفع نقطه حادثه خیز و آرام سازی تردد در این معابر اقدام می‌کند.
رییس عملیات پلیس راهنمایی و رانندگی همدان اظهار کرد: طبق آیین نامه حداکثر سرعت پیش بینی شده در بلوارها ۶۰ کیلومتر، معابر فرعی ۵۰ کیلومتر و معابر محلی و کوچه ها ۳۰ کیلومتر در ساعت است مگر اینکه در معبری با نصب تابلو سرعت بیش از آیین‌نامه لحاظ شده باشد.
حسینی اظهار کرد: عامل ۳۰ درصد سوانح درون شهری همدان عجله و شتاب در رانندگی و تردد با سرعت غیرمجاز ۵۰ درصد شدت سوانح را بیشتر کرده است.
وی بیان کرد: پلیس راهنمایی و رانندگی برای کاهش سوانح رانندگی از ظرفیت تیم‌های محسوی و نامحسوس برای رصد معابر حادثه خیز استفاده کرده است.
رییس عملیات پلیس راهنمایی و رانندگی همدان اضافه کرد: دوربین‌های ثبت تخلف در معابر اصلی شهر همدان نصب شده است و به زودی با همکاری نهادهای مسئول، تعداد این دوربین‌ها افزایش می‌یابد تا بتوان به طور ۲۴ ساعت معابر را رصد کرد.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان همدان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر همدان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEH4hhdUB7Tpo7icCQ
آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today