ایرنا/ کارشناس طرح های برق روستایی شرکت توزیع نیروی برق کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۲۴ نیروگاه خورشیدی خانگی به روستائیان شهرستان‌های بهمئی و مارگون این استان واگذار می شود.

غلامعباس افراس، کارشناس طرح های برق روستایی شرکت توزیع نیروی برق کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: این تعداد نیروگاه خورشیدی در چهار روستای شهرستان های بهمئی و مارگون به روستانشینان واگذار تا آنان نیز از نعمت برق بهره مند شوند. 
وی افزود: کار انتقال شبکه های برق به این روستاها سخت و از سویی فاقد صرفه های اقتصادی است.
کارشناس طرح های برق روستایی شرکت توزیع نیروی برق کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: روستاهای چهتون و چاه چهل در بهمئی و تنگ خشک زیلایی و دلی تنگو در شهرستان مارگون روستاهایی هستند که به زودی از نعمت برق نیروگاه خورشیدی بهره مند می شوند.
افراس ابراز داشت: اعتبار واگذاری این نیروگاه های خورشیدی به روستانشنیان این ۲ شهرستان حدود ۹ میلیارد ریال بوده است.
وی بیان کرد: این روستاها در دور دسترس ترین مناطق شهرستان های خود واقع شده اند. 
کارشناس طرح های برق روستایی شرکت توزیع نیروی برق کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: شروع عملیات اجرایی برقرسانی به چهار روستای عنوان شده در آذرماه سال گذشته بوده که اکنون آماده بهره برداری است. 
افراس گفت: سخت گذری، پراکندگی و کوهستانی بودن استان از مهمترین مشکلات برای برق‌رسانی روستایی در این استان به حساب می آید.
وی ابراز داشت: هم اینک بیش از یک هزار و ۷۶۰ روستا با جمعیت خانواری بالای ۵۶ هزار خانوار در این استان از نعمت برق پایدار برخوردار هستند. 

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کهگیلویه و بویراحمد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEHe2Udy6NymWhYoJA
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj.today