فارس/ بوی بدی که برای مردم شهر یاسوج آزار دهنده شده است و امسال بیش از سال های گذشته در شهر یاسوج احساس می شود.

یکی از مشکلاتی که چند سالی مردم شهر یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد با آن دست و پنجه نرم می کنند بوی بدی است که در مواقعی از روز به خصوص صبح‌ها در این شهر استنشاق می شود.
بوی بد و به عبارتی بوی تعفن که برای مردم شهر یاسوج آزار دهنده شده است و امسال بیش از سال های گذشته در شهر یاسوج احساس می شود.
هر چند در گذشته تنها مردم قسمت های پایین دستی شهر یاسوج از جمله شرف‌آباد و بلوکو این بوی بد را احساس می کردند اما در حال حاضر بیشتر مناطق شهر را فرا گرفته و معلوم نیست که منشا آن کجاست.
مردم منشأ این بوی بد را از تصفیه خانه فاضلاب شهر می‌دانستند و مسؤولان به خصوص در آبفا علت آن را آب‌های سطحی اعلام می کردند که در شهر جاری است و عده‌ای نیز تخلیه فاضلاب خانگی را در سیستم فاضلاب توسط خودروهای فاضلاب کش دلیل این بوی بد می‌دانستند.
پاسره مدیرعامل آب و فاضلاب استان در نشست با خبرنگاران این گونه اظهار کرد که سیستم فاضلاب شهر یاسوج باید ارتقا یابد و نیاز به اعتبار دارد.
اکنون با پیچش بوی بد در بیشتر مناطق شهر یاسوج تا حدی معلوم می شود که این بوی بد و متعفن مربوط به آب های سطحی و روان در شهر نیست چرا که هم در خط القعر و هم خط الرأس شهر این بو احساس می شود و به همین خاطر مسوولان استانی و آبفا باید فکری به حال تصفیه‌خانه فاضلاب شهر یاسوج و ارتقای آن و  نجات مردم از این بوی متعفن کنند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کهگیلویه و بویراحمد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEHe2Udy6NymWhYoJA
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj.today