فارس/ سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: وضعیت فعلی کرونا در اهواز نارنجی است و تمام تمهیدات برای مقابله با کرونا در پاییز مهیا شده است.

فرهاد ابول‌نژادیان، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز اظهار کرد: تمام تمهیدات لازم در حوزه بهداشت و درمان استان جهت مقابله با بیماری کرونا در فصل پاییز تدارک دیده شده‌است.
وی افزود: ۳۵ بیمارستان، یکهزار و ۶۰۰ تخت عادی و ۳۵۰ تخت آی‌سی‌یو ویژه بیماران کرونا در بیمارستان‌های استان برای پاییز مهیا شده است.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: وضعیت کرونا در اهواز نارنجی اعلام شده که درحال حاضر از ۱۰۸ بیمار بستری در بیمارستان رازی، ۴۷ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان هستند.
ابول‌نژادیان ادامه داد: در بیمارستان رازی ۱۵۰ تخت عادی کرونایی وجود دارد که فعلاً یک‌سوم آن‌ها استفاده شده و ظرفیت آی‌سی‌یو این بیمارستان در حال تکمیل است که در صورت نیاز از بیمارستان دوم برای ارائه خدمات درمانی استفاده خواهیم کرد.
وی ادامه داد: تمام امکانات در بیمارستان‌ها مهیا هستند و سفیران سلامت نیز در حوزه بهداشت آمادگی لازم را دارند و امیدواریم بخوبی از فصل پاییز عبور کنیم.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در خصوص مرگ دانش آموز گتوندی گفت: این کودک هشت ساله روز شنبه و دوشنبه در مدرسه حضور یافته و صبح روز سه‌شنبه اظهار به احساس فشار در قفسه سینه می‌کند که پس از آن بیمارستان کارون گتوند منتقل می‌شود.
ابول‌نژادیان اذعان کرد: این کودک هشت ساله در بیمارستان گتوند دچار حمله قلبی و تنفسی می‌شود که پس از آن به بیمارستان بزرگ دزفول و سپس بیمارستان گلستان اهواز اعزام می‌شود.
وی تصریح کرد: پس از انجام تست کرونا نتیجه مثبت اعلام می‌شود که با توجه به فاصله کوتاه بازگشایی مدارس تا بروز علائم در کودک احتمال ابتلا از مدرسه کم است.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز بیان کرد: این کودک گتوندی از بدو تولد دارای بیماری زمینه‌ای قلبی بوده و بیماری وی بدون مصرف دارو تحت کنترل بوده است.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today