یزد فردا/ معاون فنی مرکز بهداشت استان یزد گفت: بهترین، موثرترین و کم هزینه ترین واکسن جهت پیشگیری از انفولانزا، پوشیدن ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی است.

دکتر مسعود شریفی، معاون فنی مرکز بهداشت استان یزد با اشاره به ضرورت رعایت پروتکل‌های به منظور جلوگیری از شیوع کرونا و بیماری آنفولانزا، اظهار کرد: با توجه به نزدیک شدن به فصل پاییز و شیوع ویروس آنفولانزا مادران باردار، کودکان شش ماهه تا ۶ سال، افراد بالای ۶۵ سال و مبتلایان به بیماری‌های زمینه‌ای مانند دیابت، بیماری قلبی، بیماری‌های کلیوی و کبدی، بیماران مبتلا به بیماری مزمن تنفسی، افراد مبتلا به نقص سیستم ایمنی و افراد مبتلا به سرطان و ارائه کنندگان خدمات سلامت در اولویت تزریق واکسن آنفولانزا هستند.
وی افزود: بهترین، موثرترین و کم هزینه‌ترین واکسن جهت پیشگیری از انفولانزا، پوشیدن ماسک، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و شست و شوی دست‌ها است.
معاون فنی مرکز بهداشت استان یزد گفت: علائم اولیه کلیه بیماری‌های تنفسی از جمله آنفولانزا و کرونا یکسان است اما شدت علائم در هر کدام متغیر است.
دکتر شریفی تصریح کرد: در حال حاضر دستورالعمل و بخشنامه ای از طرف وزارت بهداشت درمان و اموزش پزشکی مبنی بر نحوه توزیع و قیمت این واکسن ابلاغ نشده است و همشهریان فریب سودجویان را نخورند.
این مسئول تاکید کرد: با توجه به استفاده افراد جامعه از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی به نظر می‌رسد شدت فراگیری انفولانزا امسال نسبت به سال گذشته کمتر باشد.
وی در پایان خاطرنشان کرد: واکسن آنفولانزا هیچ گونه پیشگیری برای بیماری کرونا ندارد و به جز افراد در معرض خطر، نیاز به تزریق عموم افراد جامعه نیست.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان یزد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر یزد در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEGzGLxClrDga39YQQ
آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today