تسنیم/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام از استمرار وضعیت هشدار متمایل به قرمز در استان ایلام خبرداد و گفت: احتمال اپیدمی همزمان کرونا و آنفلوانزا در استان وجود دارد.

محمد کریمیان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام  از استمرار وضعیت هشدار متمایل به قرمز در استان ایلام خبرداد و اظهار داشت: احتمال اپیدمی همزمان کرونا و آنفلوانزا  در ایلام وجود دارد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام گفت: تغییر فصل سبب شیوع آنفلوانزا در سنوات گذشته شده و همزمانی شیوع آنفولانزا که خاص فصل پیش رو است و شیوع کرونا می‌طلبد با پیشگیری و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی خطرات احتمالی آنفولانزا را کنترل کنیم.
وی افزود: بی‌توجهی به اقدامات پیشگیرانه از شیوع آنفولانزا در زمان وجود کرونا خطر را مضاعف می‌کند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام گفت: بازگشایی مدارس، تردد دانش آموزان با وسیله نقلیه عمومی و استفاده از تاکسی و سرویس‌های مدارس که سبب حضور در محیط بسته و مجتمع می‌شود درصورت نادیده‌گرفتن نکات بهداشتی، افزایش شیوع کرونا و آنفولانزا را به دنبال دارد.
کریمیان در پاسخ به اینکه راهکار پیشنهادی برای مقابله و قطع زنجیره این دو ویروس خطرناک و مرگ آفرین چیست؟ گفت: تنها راه پیشگیری است؛ در مبحث کروناویروس تاکنون درمانی که قطعیت داشته باشد در جهان وجود ندارد، بنابراین عقلانی‌ترین راه ممکن پیشگیری و عمل به دستورالعمل‌های بهداشتی، فاصله‌گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک است.
وی در ارتباط با شیوع آنفولانزا که طبعیت تغییر فصل و از طرفی در سنوات گذشته نیز تجربه شده است گفت: استفاده از واکسن آنفلوانزا برای بیماران زمینه‌ای و رعایت پروتکل‌های بهداشتی مرتبط با این ویروس می‌تواند از اپیدمی همزمان کرونا و آنفلوانزا در استان پیشگیری کند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان ایلام را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر ایلام در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEJoYw5sb596nU7kpg
آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/ilamkhabar_today