باشگاه خبرنگاران/ معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز علل افزایش موارد مثبت کرونا در آذربایجان شرقی را تشریح کرد.

درستی، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: با وجود اینکه رعایت ضوابط بهداشتی توسط مردم در مشاغل و در جا‌های مختلف خوب است، اما بار‌ها گفته‌ایم که این مقدار کافی نیست.
وی بیان کرد: اتفاقاتی که در هفته‌های گذشته در استان رخ داده، دلیل افزایش موارد بیماری کرونا در آذربایجان شرقی است، افزایش میزان مسافران ورودی به این استان و انتخاب تبریز به عنوان یکی از سه مقصد گردشگری در ایران یکی از این دلایل به شمار می‌آید.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: متاسفانه برخی از دسته‌جات عزاداری در ماه محرم ضوابط بهداشتی را رعایت نکردند که این مورد نیز از دیگر دلایل افزایش موارد مثبت بیماری در استان است.
وی عدم رعایت ضوابط بهداشتی از سوی برخی از تماشاگران تیم تراکتورسازی به دنبال پیروزی این تیم را از دیگر دلایل افزایش موارد مثبت کرونا در آذربایجان شرقی دانست و گفت: این تیم برای ما عزیز بوده و پیروزی و موفقیت آن، غرور ملی را به دنبال دارد، اما ضوابط هم باید در این شادی‌ها رعایت شوند.
درستی گفت: استان ما از هفته‌ها قبل در وضعیت قرمز قرار داشت، بار‌ها تاکید کرده‌ایم تا زمانی که بیش از ۸۵ الی ۹۰ درصد مردم، دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت نکنند، وضعیت قرمز همچنان ادامه خواهد داشت.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز در ادامه با اشاره به اینکه واکسن آنفلوانزا به اندازه‌ کافی در کشور تهیه شده و در حال توزیع شدن است، تصریح کرد: واکسن تا اواخر شهریور ماه به استان ما هم می‌رسد و سیستم توزیع را طوری طراحی کرده‌ایم که واکسن به همه‌ کسانی که باید آن را دریافت کنند، می‌رسد.
وی افزود: امسال، هشت الی ۱۰ برابر پارسال واکسن آنفلوانزا تهیه شده است، مردم نگران نباشند. واکسن به اندازه کافی برای همه وجود دارد.
درستی گفت: واکسن رایگان از طریق بهداشت و به اندازه کافی در اختیار گروه‌های هدف قرار می‌گیرد، گروه‌های غیر هدفی هم که اطلاعاتشان در سیستم بهداشتی موجود است، می‌توانند واکسن را با ارائه طریق کد ملی از داروخانه‌ها تهیه کنند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان شرقی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان شرقی در تلگرام :
t.me/joinchat/AAAAAEKyqyHIYXfblD-xfQ

آخرین خبر آذربایجان شرقی در اینستاگرام :
instagram.com/EAzerbaijan_Today