باشگاه خبرنگاران/ معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: آمار جانباختگان مبتلا به کرونا ویروس در فارس از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون به ۸۹۶ نفر رسیده است.
 
عبدالرسول همتی، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز درباره آخرین آمار‌های مربوط به وضعیت کروناویروس در استان فارس در استودیو سلامت، اظهار کرد: ۸ هم استانی در ۲۴ ساعت گذشته به علت ابتلا به کروناویروس جان خود را از دست دادند که با این موارد جدید، در حال حاضر آمار جانباختگان کرونا ویروس در فارس به ۸۹۶ نفر رسیده است.
او ادامه داد: میانگین سنی جانباختگان ناشی از کروناویروس در استان ۶۷ سال است که ۵۹ درصد را مردان و ۴۱ درصد را بانوان به خود اختصاص داده اند.
او ادامه داد: میانگین سنی جانباختگان ناشی از بیماری کووید ۱۹ در استان ۶۷ سال است که ۵۹ درصد را مردان و ۴۱ درصد را بانوان به خود اختصاص داده اند.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز میانگین سنی مبتلایان به کروناویروس در فارس را نیز ۴۱ سال عنوان کرد و گفت: موارد ابتلا به کووید ۱۹ در استان فارس را ۵۷ درصد مردان و ۴۳ درصد بانوان تشکیل می‌دهند.
همتی تصریح کرد: در استان فارس از ابتدای شیوع کروناویروس تا کنون، ۲۶۹ هزار نمونه آزمایشگاهی از افراد بیمار و علامت دار تهیه شده است که از این تعداد، ۴۷ هزار و ۵۷۴ مورد مثبت قطعی شناسایی شده است.
او همچنین آمار بهبودیافتگان بیمارستانی و ایزوله خانگی استان فارس را از ابتدای شیوع تاکنون، ۴۴ هزار و ۲۰۰ نفر اعلام کرد.
همتی با اشاره به بستری ۶۹۲ بیمار مشکوک و یا دارای علامت ابتلا به کروناویروس در بیمارستان‌های استان، اضافه کرد: از این تعداد، ۸۸ بیمار کووید۱۹ به علت وخامت وضعیت جسمی در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های استان بستری هستند.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به نزدیکی فصل پاییز و احتمال شیوع موج اول آنفلوآنزا، تصریح کرد: لازم است مردم با رعایت دستورات بهداشتی شامل استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، پرهیز از سفر‌های غیرضروری، پرهیز از حضور در مهمانی و تجمعات و شست و شوی منظم دست ها، ضمن حفظ سلامت خود، تیم‌های بهداشتی و درمانی را یاری رسانند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان فارس را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر فارس در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAbLp_SERJkiw4dkw
آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online