شبستان/ کریمیان با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته ۸۰ مورد جدید از ابتلا به ویروس کرونا در استان ایلام شناسایی شده است، بر رعایت بیشتر پروتکل های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک در معابر و اماکن عمومی تاکید کرد.
 
محمد کریمیان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام و خدمات درمانی استان ایلام، ظهر امروز(۲۴ شهریور) در گفت و گو با خبرنگاران، اظهار کرد: شمار مبتلایان به ویروس کرونا در استان طی شبانه روز گذشته  به تعداد ۹۱۹۵ نفر افزایش یافته است.
محمد کریمیان با بیان اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۸۰ مورد مثبت جدید بیماری کرونا در استان شناسایی شده است، تصریح کرد: خوشبختانه در ۷۲ ساعت گذشته هیچگونه مورد فوتی ناشی از بیماری کرونا در استان گزارش نشده است.
وی با اشاره به اینکه مجموع فوت شدگان ناشی از کرونا در استان تا این لحظه ۲۲۶ نفر است، تصریح کرد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در استان ایلام تا کنون ۸ هزار و ۲۷۵ نفر از مبتلایان با تلاش کادر درمانی و مدافعان سلامت بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شده اند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام و خدمات درمانی استان ایلام با بیان اینکه در حال حاضر ۹۶ نفر از مبتلایان به ویروس کرونا در مراکز درمانی استان بستری هستند، گفت: رعایت پروتکل های بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و خودداری از حضور در اماکن شلوغ نقش مهمی در راستای ابتلا به ویروس کرونا دارد.
کریمیان بیان کرد: در شهرستان ایلام ۴۵ مورد جدید، در شهرستان ایوان ۷ مورد جدید، در شهرستان دهلران ۶ مورد جدید، در شهرستان دره‌شهر ۱ مورد جدید، در  شهرستان آبدانان ۷ مورد جدید، در شهرستان چرداول ۱ مورد جدید، در شهرستان ملکشاهی ۷ مورد جدید و در شهرستان سیروان ۵ مورد جدید از ابتلا به ویروس کرونا گزارش شده است.
وی گفت: از ابتدای شیوع کرونا در استان تا کنون نیز در  شهرستان ایلام ۴۳۷۵ نفر، در  شهرستان ایوان ۸۴۵ نفر، در شهرستان دهلران ۷۴۶ نفر، در شهرستان دره‌شهر  ۶۹۳ نفر، در  شهرستان آبدانان  ۵۷۳ نفر ، در  شهرستان مهران ۵۴۲ نفر، در شهرستان چرداول ۵۶۳ نفر، در شهرستان بدره ۱ ۲۶۸ نفر، در  شهرستان ملکشاهی ۲۳۴ نفر، در شهرستان سیروان ۲۲۸ نفر و در  شهرستان هلیلان ۱۲۸ نفر به کرونا مبتلا شده اند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان ایلام را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر ایلام در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEJoYw5sb596nU7kpg
آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/ilamkhabar_today