جام نیوز/ یکی از مدیران ارشد و اجرایی شهر کرمانشاه در پی توهین و تهدید تلفنی یکی از شهروندان به پرداخت یک میلیون ریال جزای نقدی و 74 ضربه شلاق محکوم شد.

چندی پیش یک شهروند در تماس با تحریریه خبرگزاری از فحاشی و تهدید تلفنی یکی از مدیران ارشد شهری کرمانشاه خبر داد و خواهان پیگیری این موضوع شد.
بنابر ادعای این شهروند دلیل فحاشی این مدیر اختلاف کاری بوده است. وی که نخواست نامش درج شود در گفت‌وگو با خبرنگار فارس، اظهار داشت: برای کار سراغ این آقا رفتم و مشکلاتی در کار بنده پیش آمد در ارتباط تلفنی بودیم که وی بدون هیچ دلیلی شروع به فحاشی علیه بنده کرد، وقتی به او متذکر شدم که به این دلیل از او شکایت خواهم کرد، تهدیداتش شروع شد و به طروق مختلفی بنده را تهدید کرد.
وی افزود: چون من فایل صوتی تهدیدات و توهین‌هایش را داشتم نهایتاً از او شکایت کردم اما او در دادگاه منکر انتساب فایل صوتی به خودش شد که دادگاه هم فایل مکالمات را به پلیس آگاهی ارجاع داد و آن‌ها صدا را تائید کردند.
بنابر حکم صادره، این مدیر مورخ ۹۸/۱۰/۲۵ به پرداخت یک میلیون ریال به دلیل توهین و تحمل ۷۴ ضربه شلاق به خاطر تهدید محکوم شده است. البته حکم صادره از سوی دادگاه به مدت یکسال تعلیق ساده شده است.
هرچند حکم از سوی مدیر متخلف با اعتراض مواجه شده و به دادگاه تجدید نظر ارجاع شد. این دادگاه نیز با بررسی پرونده نهایتاً رای دادگاه بدوی را تائید و حکم را قطعی اعلام کرد. شرح حکم صادره به شرح ذیل است:
«در خصوص تجدید نظرخواهی متقابل آقایان ..... و...... نسبت به دادنامه شماره تجدید نظر خواسته صادره از شعبه ۱۰۸ دادگاه کیفری ۲ شهرستان کرمانشاه که مفاد آن فوقاً تشریح شده است، با توجه به اینکه اولاً در مرحله رسیدگی از سوی تجدید نظرخواهان‌ها دلیل و بینه‌ای که موجبات نقض دادنامه تجدید نظر خواسته را ایجاد نماید به دادگاه ابراز و اقامه نگردیده و مفاد و محتوای لایحه تجدید نظرخواهی حاوی دلیل و مستندی نیست که موجبات منقصت و یا نقض دادنامه تجدید نظر خواسته را ایجاد نماید و بر دادنامه موصوف از حیث رعایت تشریفات قانونی ایراد و اشکال موثری وارد نمی باشد و منطبق با محتویات پرونده و وفق قانون تشخیص داده می‌شود. 
ثانیاً جهات تجدیدنظر خواهی تجدید نظر خواهان‌ها با هیچ کدام از جهات مندرج در ماده ۴۳۴ قانون آئین دادسری کیفری مطابقت ندارد، فلذا دادگاه تجدید نظر خواهی آنان را وارد ندانسته و ضمن رد تجدید نظرخواهی مستندات به بند الف ماده‌ی ۴۵۵ قانون آئین دادسی کیفری مصوب ۹۲ حکم به تائید دادنامه مذکور را صادر و اعلام می‌دارد. رای قطعی است.»

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمانشاه را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمانشاه در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEEFg3sRsDfJ20ludA
آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today