ایرنا/ کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: در ۲۴ ساعت گذشته با تداوم روند افزایشی دما، گرمای هوا در هفت شهر این استان به فراتر از ۴۰ درجه سانتیگراد رسید.

پیام مساعدی، کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر ابراز کرد: در این مدت شهرهای برازجان و خورموج دمای ۴۵ درجه، اهرم دمای ۴۴ درجه و کنگان و عسلویه دمای ۴۲ درجه را تجربه کردند.
وی بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته دما در بندر دیر به ۴۳، خارگ به ۴۱ و در جم و دیلم نیز به ۴۰ درجه سانتیگراد رسید.
مساعدی افزود: در این مدت جم با ۲۴.۵ درجه کمترین میزان دما را داشت و این شهر همچنین در طول این مدت ۱۵ دمای متفاوت(۲۴.۵ تا ۴۰درجه) را به خود اختصاص داد.
وی ادامه داد: بررسی نقشه های هواشناسی نشان دهنده آرامش نسبی جو و دریا در اغلب ساعت‌ها از وقت امروز و روزهای آینده است.
کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: بنابراین طی این مدت غبار محلی، گاهی وزش ملایم باد و در برخی نقاط نیز مه صبحگاهی از پدیده های غالب در سطح استان خواهد بود.
وی اظهار کرد: همچنین امروز در ساعت‌هایی از عصر و شب در ارتفاعات شرقی و شمالی استان، رشد ابر و احتمال وقوع ناپایداری های موقت جوی به‌صورت وزش تندباد لحظه‌ای، رعد و برق و رگبار خفیف و پراکنده دور از انتظار نخواهد بود.
مساعدی گفت: در ۲۴ ساعت آینده آسمان استان بوشهر صاف تا کمی ابری و در برخی نقاط در طول روز گاهی همراه با غبار محلی، طی صبحگاه در برخی نقاط مه صبحگاهی و در ساعت‌هایی از بعد از ظهر و شب در ارتفاعات شرقی و جنوبی استان همراه با افزایش ابر با احتمال وقوع ناپایداری موقت جوی پیش بینی می‌شود.
کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: در این مدت جهت وزش باد متغیر به طور غالب جنوب غربی تا جنوب شرقی گاهی شمال شرقی با سرعت هشت تا ۲۸ گاهی تا ۳۴ کیلومتر در ساعت و در ارتفاعات شرقی و شمالی طی ساعت‌هایی از بعد از ظهر و شب گاهی بیش از ۴۰ کیلومتر در ساعت پیش بینی شده است.
وی ادامه داد: در این مدت ارتفاع موج دریا در سواحل استان ۳۰ تا ۹۰ سانتیمتر  پیش بینی می‌شود.
مساعدی افزود: فردا در بندر بوشهر زمان مد اول دریا ساعت ۰۶:۰۶ بامداد، جزر دریا ساعت ۱۳:۴۹ و مد دوم ساعت ۱۹:۵۷ خواهد بود.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان بوشهر را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر بوشهر در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEHJKD2HnzcSyWPDmw
آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://ihttps://instagram.com/bushehr_tooday