باشگاه خبرنگاران/ رئیس آموزش وپرورش استثنایی کردستان از تهیه و تولید ماسک‌های بهداشتی قابل شستشو درمدارس استثنایی کردستان خبر داد.

خلیل رنجبر، رئیس آموزش و پرورش استثنایی کردستان گفت: در پی شیوع ویروس کرونا و افزایش مصرف برخی اقلام بهداشتی از جمله ماسک، متوسطه حرفه‌ای با نیاز‌های ویژه گل‌ها درسنندجبا داشتن نیروی متخصص و امکانات لازم اقدام به تولید برخی از تجهیزات بهداشتی از جمله ماسک‌های قابل شستشو کرد.
رنجبر با اشاره به کارکرد‌های متنوع مدرسه در تعلیم و تربیت دانش آموزان با نیاز‌های ویژه افزود: این مرکز از ۱۵ شهریور با مشارکت هنرآموزان، اولیا و دانش آموزان دوره متوسطه حرفه‌ای اقدام به تولید ماسک در کارگاه خیاطی مدرسه کرده است.
رئیس آموزش و پرورش استثنایی استان اظهار کرد: این مرکز با دارا بودن رشته‌ی هنر زندگی در خانه گام‌های خوبی در زمینه آموزش‌های مجازی برداشته و هنرآموزان با استفاده از امکانات فضای مجازی کلاس‌های خود را برگزار و محتوا‌های آموزشی خوبی را در برای دانش آموزان تولید کردند.
وی با بیان اینکه توجه به حرفه آموزی در نظام آموزش و پرورش می‌تواند برطرف کننده بسیاری از نیاز‌های آینده کشور باشد، افزود: آموزش و پرورش با نیاز‌های ویژه تلاش دارد تا بستر‌های لازم را برای آموزش مهارت‌های حرفه‌ای به دانش آموزان فراهم کند.
رئیس آموزش و پرورش استثنایی کردستان در ادامه با اشاره به جمعیت بالای افراد دارای نیاز‌های ویژه که بعد از اتمام مدرسه بیکار هستند، گفت: گسترش فرهنگ کارآفرینی و مهارت آموزی دانش آموزان با نیاز‌های ویژه باعث می‌شود به درک عمیق تری از آموخته‌های خود دست یابند و برای ساختن آینده‌ای بهتر در جامعه آماده شوند.
رنجبر با بیان اینکه مبنای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش مهارت آموزی است، تصریح کرد: پرورش یافته سیستم آموزشی باید دارای حداقل یک مهارت باشد و توانایی تأمین زندگی خود و اداره خانواده را داشته باشد.
وی گفت: با اجرای دوره‌های آموزشی، ارتقای مهارت‌های فنی و شایستگی‌های شغلی، آموزش کار آفرینی، مهارت‌های فنی و کسب و کار می توان زمینه ورود دانش آموزان مستعد با نیاز‌های ویژه را به بازار کار در آینده فراهم کرد.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online