باشگاه خبرنگاران/ حفاران غیرمجاز در محله سنگر ارومیه دستگیر شدند.

بهزاد حجابی، فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان‌غربی از دستگیری حفاران غیرمجاز محله سنگر ارومیه خبر داد که در مجاورت کلیسای مارسرگیز اقدام به حفاری غیرمجاز کرده بودند.
وی اظهار کرد: در پی دریافت گزارشات جوامع محلی و تعامل و همکاری اطلاعاتی با همیاران میراث فرهنگی، با اشرافیت و رصد اطلاعاتی، یک گروه سه نفره در داخل منزل مخروبه یکی از حفاران به صورت مخفیانه اقدام به حفر تونل منتهی به کلیسای تاریخی مارسرگیز برای تحصیل اشیای تاریخی می‌کردند با تلاش نیرو‌های یگان حفاظت استان طی عملیات هوشمندانه در محل حفاری دستگیر شدند.
حجابی ادامه داد: این عملیات پس از آن آغاز شد که گزارشی مبنی بر حفاری غیرمجاز در محله سنگر در روز‌های اخیر از جوامع محلی دریافت شد که نیرو‌های اطلاعاتی این یگان به سرعت به صورت نامحسوس موضوع را بررسی و پس از حصول اطمینان نسبت به کسب دستور مقام قضایی برای ورود به ملک مذکور اقدام کردند.
فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان‌غربی ادامه داد: همچنین در این عملیات ابزار و ادوات حفاری از قبیل بیل، قرقره آهنی، طناب، سطل و سیم برق کشف شد و در ادامه، متهمان برای سیر مراحل قانونی و قضایی تحویل پاسگاه انتظامی بالانج شدند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان غربی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان غربی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAELz0XoXS28pvvtZPA
آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today