تسنیم/ سرپرست فرمانداری شهرستان بروجرد وضعیت کرونایی شهرستان بروجرد را قرمز اعلام کرد و گفت: مدارس بروجرد در صورت عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی تعطیل می‌شوند.

احمد گودرزیان، سرپرست فرمانداری شهرستان بروجرد اظهار داشت: به دلیل وجود ویروس کرونا برخلاف سال‌های گذشته، امسال سال تحصیلی 15 روز زودتر و در نیمه شهریور آغاز شد.
وی افزود: با توجه به وضعیت موجود در کشور و همچنین در  شهرستان بروجرد، بازگشایی مدارس بر اساس اعلام وزارتخانه انجام گرفت. البته این بازگشایی شرایط خاصی از جمله رعایت پروتکل‌های بهداشتی به صورت صد در صد را برای مدارس داشت.
گودرزیان با تاکید بر اینکه مدارسی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکنند تعطیل می‌شوند عنوان کرد: تیمی از شبکه بهداشت و درمان، آموزش و پرورش و فرمانداری در راستای اقدامات اخیر و آماده سازی مدارس برای سال تحصیلی فعالیت می‌کنند، این تیم‌ها با برنامه‌ریزی‌های انجام شده هر روز به مدارس سطح شهر سرکشی کرده و وضعیت آنها را از نظر رعایت دستورالعمل‌های صادره بررسی می‌کنند.
وی بیان کرد: مدارسی که پروتکل‌ها و دستورالعمل‌های بهداشتی مورد نظر را رعایت نکرده باشند و یا کمبودهایی احساس شود تا رفع موانع تعطیل می‌شوند؛ این مدارس باید بر اساس برنامه‌هایی که از طریق شبکه بهداشت به آنها اعلام می‌شود برای رفع این نواقص اقدام کنند در غیر این صورت آموزشگاه‌ها تعطیل و دانش‌آموزان از آمدن به مدارس منع خواهند شد.
گودرزیان با اشاره به وجود مصوبه‌های موجود در این رابطه تاکید کرد: برای رفع موانع پیش رو و فعالیت مستمر آموزشگاه‌ها مصوباتی وجود دارد از جمله مصوبات استانی است که در واقع بازگشایی مجدد مدارس زمانی حاصل می‌شود که نواقص از سوی آموزش و پرورش بر طرف شده و کلیه پروتکل‌ها رعایت شود.
وی تصریح کرد: با توجه به این که وضعیت شهرستان در حال حاضر قرمز است سختگیری نیز بیشتر شده است و بر اساس صحبت‌هایی که در جلسات چند روز اخیر با مسئولان شبکه بهداشت و درمان و مدیران آموزش و پرورش داشتیم به این نتیجه رسیدیم که در حال حاضر به همین روال ادامه دهیم که در واقع باید گفت در چنین شرایطی پاک کردن صورت مسئله هیچ کمکی به ما نمی‌کند و باید مشکل را اساسی حل کرد و به سمتی حرکت کنیم که پروتکل‌ها رعایت شود.
سرپرست فرمانداری شهرستان بروجرد گفت: امیدوارم مدیران ما در آموزش و پرورش بتوانند در این عرصه به نحو مطلوب اقدام کرده تا نگرانی از سوی خانواده‌ها نداشته باشیم و دانش‌آموزان با آرامش و با رعایت دستور العمل‌ها در محیط آموزشی خود حاضر شوند تا اوضاع شهرستان  به حالت عادی، زرد و سفید برگردد.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان لرستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر لرستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAER79gyRIBxjXujBsw
آخرین خبر لرستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/lorestan_today