ایرنا/ مدیر آموزش و پرورش کامیاران گفت: امسال با هزینه کرد ۳۰ میلیارد ریالی برای تجهیز سیستم گرمایشی نوین، بخاری نفتی‌ها از کلاس درس مدارس این شهرستان خداحافظی کردند.

هادی اله ویسی، مدیر آموزش و پرورش کامیاران اظهار داشت: با استفاده از این میزان اعتبار و برخی هزینه‌ها در سال‌های گذشته هم اکنون تمام ۶۵۰ کلاس درس مدرسه این شهرستان به سیستم گرمایشی پکیج (شوفاژ) استاندارد مجهز است.
وی با بیان اینه هم اکنون ۱۶ هزار و ۸۵۰ دانش آموز در مدارس این شهرستان مشغول تحصیل هستند، اضافه کرد: این تعداد دانش آموز در ۱۸۴ مدرسه در قالب ۱۲۹ فضای فیزیکی مشغول تحصیل هستند.
اله ویسی افزود: ارتقای سیستم گرمایشی مدارس در قالب طرح برنامه‌ریزی به عمل آمده برای استانداردسازی سیستم گرمایشی مدارس مهمترین رویکرد آموزش و پرورش بوده که در این شهرستان ۱۰۰ این طرح محقق شده است.
مدیر آموزش و پرورش کامیاران تاکید کرد: استانداردسازی و نوسازی سیستم های گرمایشی مدارس از دیگر اهداف و رویکردهای مهم اداره کل نوسازی مدارس استان است.
وی یادآور شد: طبق برنامه وزارت آموزش و پرورش به منظور سهولت بهره‌مندی دانش آموزان از امکانات اموزشی هم اکنون نیز در همه مدارس در حال ساخت و طرح‌های مقاوم سازی مبحث ۱۹ مقررات ملی ساختمان کشور (صرفه‌جویی در مصرف انرژی ساختمان) به‌طور کامل رعایت می‌شود.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online